به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۰:۵۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۶ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب : ۱۵۲۲۹۶
بهرام پارسایی اعلام کرد،

خلاء قانونی و سوء استفاده خودروسازها

گروه سیاسی: نماینده مردم شیراز با بیان اینکه مسکوت ماندن طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع باید در صحن علنی مجلس مطرح شود، در عین حال تاکید کرد که خلاء قانونی موجب سوء استفاده خودروسازها در نحوه قیمت‌گذاری خودرو شده است.
خلاء قانونی و سوء استفاده خودروسازها
بهرام پارسایی با اشاره به تصمیم کمیسیون صنایع برای مسکوت ماندن شش ماهه طرح ساماندهی بازار خودرو، اظهار کرد: طبق آیین‌نامه داخلی مجلس،‌ این اقدام از اختیارات کمیسیون صنایع نیست و آنها نمی‌توانند یک طرح یک فوریتی را مسکوت بگذارند. اگر هم کمیسیون چنین پیشنهادی داشته باشد باید این موضوع در صحن علنی مجلس مطرح شود که در این صورت ما قطعا با آن مخالفت خواهیم کرد.
 
پارسایی اگفت: متاسفانه در این ایام شاهد عدم نظارت بر قیمت‌گذاری خودروها بودیم و خودروسازها هر جور خودشان می‌خواهند خودرو را قیمت‌گذاری می‌کنند بنابراین ما به تصویب قانونی در این باره در مجلس نیاز داریم و امیدواریم این خلاء قانونی که باعث سوء استفاده خودروسازها و ایجاد فضای انحصاری و غیررقابتی شده، برطرف شود.

این نماینده مجلس در پایان افزود: امیدواریم با تصویب طرح ساماندهی بازار خودرو شاهد توسعه، تغییر و پیشرفت صنعت خودرو باشیم و رقابت در قیمت‌ها هم به وجود بیاید تا برخی نتوانند با این نحو از قیمت‌گذاری با سرمایه‌های مردم بازی کنند.
مرجع : ایسنا