OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?>OC_BOX}']['prms'] = 'doc'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['cache_html'] = '0'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['func'] = 'Get_Links_Content_Box'; $conf['{LINKS_AD_GENERAL_BOX}']['prms'] = 'general'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_expired'] = 0; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_modified'] = '1395-12-17 13:38:48'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['cache_html'] = '1'; $conf['{GET_MAIN_LAST_COMMENT}']['func'] = 'Get_Main_Block_Child9'; ?> بلژیک 2 انگلیس 0؛ شیاطین سرخ سوم شدند - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۷:۴۹
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ ساعت ۲۱:۱۳
کد مطلب : ۱۵۴۴۷۱
رده‌بندی جام جهانی 2018 روسیه

بلژیک 2 انگلیس 0؛ شیاطین سرخ سوم شدند

گروه ورزشی: تیم ملی بلژیك ملقب به شیاطین سرخ با پیروزی برابر انگلیس برای نخستین بار در تاریخ به‌عنوان سوم جام جهانی رسید.
بلژیک 2 انگلیس 0؛ شیاطین سرخ سوم شدند
به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی بلژیک بعد از برتری مقابل پاناما و تونس در دو مسابقه ابتدایی جام جهانی روسیه، در آخرین مسابقه مرحله گروهی همانند انگلیس با ترکیب دوم خود وارد زمین شد ولی توانست به برتری برسد و با 9 امتیاز راهی مرحله یک هشتم نهایی شود که دومین برد شاگردان مارتینز امروز در سن پترزبورگ و در دیدار رده بندی برابر سه شیرها برای این تیم مقام سومی جام جهانی را رقم زد. شیاطین سرخ که نمایش فوق‌العاده‌ای در دو بازی مرحله حذفی برابر ژاپن و برزیل داشتند، با عملکرد دور از انتظار در دیدار نیمه نهایی مقابل فرانسه شکست خوردند تا امروز در دیدار رده بندی به مصاف انگلیس بروند؛ تیم بلژیک با گل‌هایی که توماس مونیه(4) و ادن هازارد(82) به ثمر رساندند، موفق شد شاگردان ساوت‌گیت را برای دومین بار در جام جهانی مغلوب کند و برای نخستین بار در تاریخ به مدال برسد و روی سکوی سومی برود. تیم ملی انگلیس هم که به دلیل بازیکنان جوان و حضور مربی کم تجربه‌ای به نام ساوت‌گیت فراتر از انتظار نتیجه گرفت و پس از کسب 6 امتیاز در دور گروهی و برتری مقابل کلمبیا و سوئد به مرحله نیمه نهایی رسیده بود، با ترکیبی که نیمی از آنها را بازیکنان تیم دوم‌اش تشکیل می‌دادند برابر بلژیک قرار گرفت و با دو گل شکست خورد تا مثل جام جهانی 1990 با رتبه چهارم کارش را در این رقابت‌ها پایان دهد.
 
 

  شنبه: 97/04/23 ؛ ساعت 18:30
استادیوم: سن پترزبورگ / تماشاگر: 64406 نفر
داور: علیرضا فغانی(ایران)؛ کمک‌ها: رضا سخندان، محمدرضا منصوری و مالانگ دیدیو(سنگال)/ کمک داور ویدئویی: مارک گایگر(آمریکا)/ کمک داور ذخیره: جبرئیل کامارا.
 

 
تیم ملی بلژیک
 تیبو کورتوا، توبی آلدروایرلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، یور تیلمنز(78- موسی دمبله)، اکل ویتسل، توماس مونیه، ناصر شاذلی(39- توماس فرمالن) ، کوین دی بروین، ادن هازارد و روملو لوکاکو(60- دریس مرتنس)
سرمربی: روبرتو ماریتنز
 

 
تیم ملی انگلیس
جوردن پیکفورد، فیل جونز، جان استونز، هری مگوایر، اریک دایر، روبن لوفتوس‌چیک(84- دله آلی)، فابیان دلف، کیرن تریپر، دنی رز(46- جسی لینگارد)، رحیم استرلینگ(46- مارکوس راشفورد) و هری کین
سرمربی: گرت ساوت‌گیت
 

  اخطار
جان استونز(52) و هری مگوایر(77) از انگلیس
اکل ویتسل(4+90) از بلژیک
 
شرح گل
بلژیک 1 - انگلیس صفر (دقیقه 4: توماس مونیه): لوکاکو با پاس در عمق از میانه زمین به سمت چپ، ناصر شاذلی را راه انداخت که ارسال کوتاه پای چپ او را توماس مونیه با شوت بغل پا و تک ضرب تبدیل به گل کرد.
 

 
بلژیک 2 - انگلیس صفر (دقیقه 82: ادن هازارد): ویتسل در میانه زمین توپ را به دی بروین تحویل داد که او با نفوذ تا پشت محوطه و پاس در عمق، هازارد را در فرصت خوبی قرار داد که وینگر ریزنقش بلژیک با عبور از فیل جونز و شوت بغل پا، توپ را از کنار پای پیکفورد رد کرد تا دومین گل تیمش را به ثمر رساند.
 

 
 
 

 

 
بهترین بازیکن
کوین دی بروین با وجود اینکه موقعیت‌های زیادی از دست داد و در نیمه اول دو پاس بی‌دقت داشت، اما در طول بازی روی تمام فرصت‌های به وجود آمده بلژیک نقش داشت و ستاره زمین بود؛ او در گل اول به شاذلی پاس داد تا سانتر او را مونیه تبدیل به گل کند و در گل دوم نیز با پاس در عمق فوق‌العاده او، هازارد توانست گلزنی کند تا بهترین بازیکن تیمش باشد.
البته هازارد که از سوی مخاطبان فیفا به‌عنوان بهترین بازیکن زمین معرفی شد هم با دقت 77 درصدی در پاس‌های خود و برتری در 9 نبرد از 14 جدال تن به تن و یک گلی که به ثمر رساند، عملکرد خوبی داشت.
 

 
اتفاق ویژه
تیم ملی بلژیک به غیر از بازی رده بندی جام جهانی 1986 که شکست خورده بود، در ادوار دیگر نتوانسته بود به مراحل پایانی برسد و افتخاری کسب کند ولی این بار در روسیه آنها با تیمی که کاملا شایسته کسب عنوان بودند، موفق شدند امروز انگلیس را شکست دهند و برای نخستین بار در تاریخ عنوان سومی جام جهانی را به دست بیاورند و روی سکو بروند.
  انگلیسی‌ها نیز که تنها یک بار در سال 1966 قهرمانی در این رقابت‌ها را تجربه کرده بودند، امروز مقابل بلژیک همانند مسابقه رده بندی سال 1990 که برابر ایتالیا شکست خورده بودند، باخت دیگری در این مرحله متحمل شدند تا با رتبه چهارم این رقابت‌ها را به پایان رسانند.
 

 
در حاشیه
* دو تغییر در ترکیب امروز بلژیک نسبت به بازی مقابل فرانسه به وجود آمده که مروان فلینی و موسی دمبله جای خود را به مونیه و تیملنز داده‌اند.
* ساوت‌گیت، پنج جابه‌جایی برای انتخاب 11 بازیکن اصلی انگلیس در مقایسه با دیدار نیمه نهایی برابر کرواسی داشته که فیل جونز، اریک دایر، لوفتوس‌چیک، فابیان دلف و دنی رز را جانشین کایل واکر، جورن هندرسون، دله آلی، جسی لینگارد و اشلی یانگ کرده است.
* شاذلی که پاس گل اول بلژیک را داده بود به دلیل مصدومیت در دقیقه 37 از زمین بیرون رفت و تعویض شد.
* لوکاکو که موقعیت‌های زیادی از دست داده بود، بعد از آنکه در دقیقه 60 جای خود را به مرتنس داد، با اجازه کادر فنی بلژیک به رختکن رفت؛ او جدی‌ترین تعقیب کننده هری کین در کسب عنوان آقای گلی جام جهانی بود و فاصله دو گله با او داشت که نتوانست گل‌های خود را به عدد 6 افزایش دهد.