به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۰:۵۲
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۳۰ ساعت ۲۳:۳۰
کد مطلب : ۱۵۵۰۰۶

اسراییل درصدد حمله به مواضع ایران در عراق

گروه بین‌الملل: یک رسانه کویتی خبر داد که اسراییل فهرستی از اهداف ایران در داخل اراضی عراق را به منظور هدف قرار دادن آنها آماده کرده است.
اسراییل درصدد حمله به مواضع ایران در عراق
در حالیکه طی ماه‌های اخیر خبرهایی مبنی بر بمباران مواضع نیروهای نزدیک به ایران در سوریه توسط هواپیماهای اسراییلی مخابره شده است، رورنامه الجریده کویت نوشت: اسراییل فهرستی از اهداف را در داخل اراضی عراق به منظور هدف قرار دادن آن آماده کرده است با این ادعا که این مراکز نظامی ایرانی هستند که برای انتقال سلاح و مهمات و نیرو به سوریه مورد استفاده قرار می گیرد.

روزنامه الجریده کویت به نقل از منابعی که آگاه خواند، ادعا کرد که این منابع تصاویر ماهواره ای از اهدافی که  به دنبال بمباران آنهاست در اختیار این رسانه قرار داده اند که از جمله این اهداف می توان به گذرگاههای مرزی با ایران مثل مهران، باشماق و شلمچه اشاره کرد.

این رسانه کویتی مدعی شد: این منابع تصاویر هوایی اختصاصی درخصوص این اهداف را به الجریده داده اند که دو ماه پیش گرفته شده است. این اهداف از گذرگاه های مرزی با ایران نظیر مهران و باشماق تا معبر مرزی شلمچه با بصره و نزدیک کویت را در بر می گیرد.

الجریده نوشت: اجرای این تهدید اسرائیل می تواند تغییری در قواعد بازی باشد و چه بسا تلاشی از سوی تل آویو برای توسعه نقشه مقابله با ایران بعد از موفقیت دولت سوریه در کنترل استان مرزی القنیطره با بخش اشغالی جولان باشد.
برچسب ها: ایران و اسراییل