به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۶:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۵/۱۹ ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب : ۱۵۶۷۵۶

گوترش كشتار کودکان یمنی را محکوم کرد

گروه بین‌الملل: دبیرکل سازمان ملل حمله هوایی روز پنجشنبه ائتلاف عربی به یمن را محکوم کرد. آنتونیو گوترش خواستار تحقیقات فوری و مستقل در مورد حمله موشکی عربستان سعودی و متحدانش به صعده در شمال یمن شد که طی آن دهها غیرنظامی از جمله چندین زن و کودک جان باختند.
گوترش كشتار کودکان یمنی را محکوم کرد
فرهان حق، سخنگوی سازمان ملل با قرائت بیانیه  گوترش تاکید کرد همه طرفهای درگیر در حین عملیات نظامی باید از هدف قرار دادن غیرنظامیان و اهداف غیرنظامی اجتناب کنند. روز پنجشنبه ائتلاف عربی به رهبری عربستان در یک حمله موشکی به بازاری محلی در شمال صعده یک اتوبوس حامل دانش آموزان را هدف قرار داد. در این حمله دهها کودک که غالبا کمتر از ده سال سن داشتند، کشته شدند. صلیب سرخ تعداد قربانیان را ۲۹ کودک و مجروحان را ۳۰ دانش آموز اعلام کرده است.
صندوق کودکان سازمان ملل هم در واکنش به کشته شدن کودکان در این حمله با ابراز نگرانی از این موضوع از لزوم توقف خشونت علیه کودکان سخن گفته است. یونیسف در صدد به دست آوردن جزئیات این حمله است. این در حالیست که ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف سعودی ضمن «مشروع» دانستن این حمله، هدف آنرا سکوهای پرتاب موشک حوثی ها عنوان کرده است. در حملات موشکی روز گذشته حوثی ها به جیزان عربستان دستکم یک نفر کشته و ۱۱ نفر زخمی شده بودند. نیروهای دفاعی عربستان می گویند موشک را رهیگری و در هوا منهدم کرده اند و تلفات و خسارات ناشی از فرود قطعات موشک منهدم شده در یک منطقه مسکونی و برخورد آنها با ساکنان بوده است.
مرجع : یورونیوز