به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۹:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۰۴ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب : ۱۵۸۱۸۹
پاپی‌زاده:

پراید بی‌کیفیت ۳۶ میلیون تومان شد!

گروه اقتصادی: نماینده مردم دزفول در مجلس گفت: «آقای کرباسیان! شما عضو شورای اقتصاد هستید، چرا از افزایش قیمت خرید تضمینی گندم خودداری می‌کنید؛ در حالی که قیمت خودروی بی‌کیفیت پراید به 36 میلیون تومان رسیده است.»
پراید بی‌کیفیت ۳۶ میلیون تومان شد!
عباس پاپی‌زاده در موافقت با استیضاح مسعود کرباسیان در مجلس اظهار داشت: «برنامه اقتصادی دولت، اقتصاد اجتماعی و مردم‌محور بود، اما عملکرد دولت برخلاف برنامه‌های اعلامی است که در نهایت موجب کاهش ثروت ملی، کاهش تولید، افزایش تورم و رکود شده است.»وی افزود: «دولت به جای جهت‌گیری نقدینگی به سمت تولید، این سیل خروشان را به سمت بازار سکه و ارز سوق داد که موجب شد رانت‌های عظیم برای برخی سودجویان پدید آید.»نماینده مردم دزفول در مجلس عنوان کرد: «نقدینگی در کشور 3 برابر شده است. افزایش بدهی دولت به بانک‌ها از نتایج مدیریت غلط اقتصاد کشور است.»پاپی‌زاده با بیان این‌که مشکلات اقتصادی مردم ناشی از مدیریت ناکارآمد اقتصادی است نه تحریم‌ها، اظهار داشت: «ناکارآمدی و بی‌برنامگی دولت در سایه تحریم‌ها پنهان شده است و خسارت وارده به مردم ناشی از تصمیمات اشتباه دولت است.»وی تصریح کرد: «افراد رانت‌خوار و فرصت‌طلب از تصمیمات دولت سوءاستفاده کردند و سودهای فراوانی به جیب‌شان ریختند.»

نماینده مردم دزفول در مجلس در عین حال گفت: «چرا بانک مرکزی و وزارت اقتصاد با تصمیم غلط بانک‌های دولتی را به مسابقه افزایش سود و خلق پول تشویق کردند. این امر موجب بی‌سابقه افزایش نقدینگی در کشور شد.»پاپی‌زاده افزود: «هدایت اقتصاد کشور را اقتصاد تولیدمحور به اقتصاد رانت‌محور،‌ کاهش ارزش پول ملی، سفته‌بازی و رباخواری ناشی از اقدامات مدیریتی وزیر اقتصاد است.»وی تاکید کرد: «پایداری و هماهنگی در سیاست‌های اقتصادی دولت وجود ندارد؛ در دوران آقای کرباسیان به اجرای مهمترین دغدغه رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی بی‌توجهی شد.»نماینده مردم دزفول گفت: «تیم اقتصادی دولت اسناد مالی و بازرگانی خرید و فروش خودرو و نهاده‌های کشاورزی با نرخ ارز مرجع را در اختیار دستگاه قضایی قرار نداده است که این امر مانع در برخورد با متخلفین و استقرار نظام شفافیت است.»

پاپی‌زاده افزود: «آقای کرباسیان! شما عضو شورای اقتصاد هستید، چرا از افزایش قیمت خرید تضمینی گندم خودداری می‌کنید؛ در حالی که قیمت خودروی بی‌کیفیت پراید به 36 میلیون تومان رسیده است.»وی ادامه داد: «در زمان مدیریت کرباسیان در گمرکات صدها کانتینر ظروف شیشه‌ای از گمرکات قاچاق شد.»پاپی‌زاده عنوان کرد: «چرا درخصوص بکارگیری افراد دوتابعیتی در دولت اعتراض نکردید؟ چرا این افراد را به عنوان فرماندهان جنگ اقتصادی معرفی کردید؟ وعده مدیریت اقتصاد در اتاق شیشه‌ای به کجا رسید؟ در هر کجای دنیا این مسائل برای اقتصاد رخ می‌داد مسئولان استفعا می‌دادند اما در ایران این اتفاق نیفتاد.»
مرجع : خبرآنلاین
برچسب ها: قیمت خودرو پراید