به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۲:۱۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۶/۲۱ ساعت ۱۴:۵۹
کد مطلب : ۱۵۹۶۵۹

دست‌هایی با ذهن خالی

گروه فرهنگ و هنر: شیرین محسنی نسب در دومین نمایشگاه انفرادی خود، نقاشی‌هایی با موضوع دست را به نمایش می‌گذارد که با ذهن خالی روی بوم شکل گرفته‌اند.
دست‌هایی با ذهن خالی
این هنرمند درباره نمایشگاه جدیدش اظهار کرد: در مجموعه جدیدم رنگ‌ها ملایم‌تر و پخته‌تر شده‌اند اما خطوط اکسپرسیو به قوت خود باقی هستند. از  پرنده‌های همیشه حاضر که گویی شاهدان من هستند در این مجموعه خبری نیست، اما همچنان از بافت و کلاژ استفاده کرده‌ام.او ادامه داد: من به شدت به نگارگری و هنر سنتی علاقه‌مند هستم و در آثارم به طور ناخودآگاه ظهور پیدا می‌کنند. در این مجموعه نیز همچنان خطوط اکسپرسیو به صورت قلمگیری‌های ایرانی به چشم می‌خورند.محسنی‌نسب با بیان اینکه نقاشی ترکیب رنگ و طراحی در کنار هم است، افزود: طراحی و رنگ های من به صورت ناخودآگاه و به صورت آبستره ایجاد می‌شوند و کنترلی روی آنها ندارم و تحت تاثیر اتفاقی هم که می‌افتد قرار نمی‌گیرم. برای من مینیمال و موجز بودن کار جذاب‌تر است.این هنرمند گفت: من بی پالت رنگ خاص و اتوودی مشخص، با ذهن خالی مقابل بوم ‌می‌نشینم و وقتی بلند شدم با اتفاقی که افتاده مواجه می‌شوم. به همین دلیل نقاشی‌هایم را دوست دارم چون من را غافلگیر می‌کنند. وقتی به کار فکر می‌کنم، چیز خوبی از آب درنمی‌آید؛ اما کافی است فقط با ناخودآگاهم کار کنم. همیشه جواب می‌دهد و ترکیب خوبی می‌شود.

او با بیان اینکه نقاشی‌های مرا خطوط مرزی چیزی بین بودن یا نبودن تشکیل می‌دهند، اعلام کرد: به ساخت و ساز در کارهایم علاقه ای ندارم. این نوع ساخت و ساز را فقط در پرنده‌های کار های من می‌بینید و از این  پارادوکس ایجاد شده لذت می‌برم.محسنی نسب افزود: از همنشینی گل ومرغ‌ها در کنار خطوط خشن و رنگ‌های وحشی لذت می‌برم هرچند که از لحاظ تکنیکی و ترکیب‌بندی کار سختی است و من تمام تلاش خود را می‌کنم.این نقاش با بیان اینکه مجموعه قبلی کارهایش من با عنوان «دوزخ، برزخ و بهشت» شامل ترکیب بندی‌های آبستره‌ای بودند، گفت: این ترکیب بندی‌ها از خطوط و رنگ‌های اکسپرسیو شکل گرفته‌ و در کنار این هیاهوی مدرن، پرنده‌های باغ‌های ایرانی جای گرفته بودند.لی لی گلستان درباره مجموعه «دوزخ، برزخ و بهشت» او گفته بود: «تلفیق سنت با مدرنیته زیاد شنیده شده و ‌بسیار اجرا شده است. اما این بار آنچنان ظریف و زیبا کار شده که همچنان دیدنش لذت بخش است. بسیار لذت بخش».شیرین محسنی نسب، متولد ۱۳۶۱ و دانش آموخته دانشگاه علم و فرهنگ است که در رشته نقاشی و هنرمحیطی فعالیت می‌کند.نمایشگاه نقاشی‌های شیرین محسنی نسب از جمعه ۲۳ تا سه شنبه ۲۷ شهریور ماه در گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره ۳۴ برگزار می‌شود.
مرجع : ایسنا