کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بدون مسی و رونالدو؛ این ال کلاسیکو نیست!

29 مهر 1397 ساعت 10:44

گروه ورزشی: هفته آینده دیدار ال کلاسیکو بین رئال مادرید و بارسلونا برگزار خواهد شد و این اولین دیدار پس از سال 2007 است که رونالدو و مسی در آن حضور ندارند.


به گزارش "ورزش سه"، انتقال رونالدو از رئال مادرید به یوونتوس در طول تابستان، اولین دیدار بدون حضور او در 9 سال اخیر را رقم می‌زد ولی غیبت مسی که در جریان دیدار شب گذشته تیمش مقابل سویا دچار مصدومیت شد، حال باعث شده تا اولین ال کلاسیکو، پس از 23 دسامبر 2007، بدون حضور لیونل مسی و رونالدو برگزار شود.
 

 مسی شب گذشته پاس گل اول بارسا را برای کوتینیو ارسال کرد و گل دوم تیمش را نیز با یک ضربه دقیق به ثمر رساند. ولی مهاجم آرژانتینی ، به شکل خطرناکی زمین خورد و همین موضوع باعث شکستگی در دست راستش شد و عثمان دمبله به جای او به زمین رفت. بارسا پس از بازی تایید کرد که لیونل مسی برای سه هفته قادر به همراهی تیمش نخواهد بود و در دیدار مقابل اینتر در چمپیونزلیگ و ال کلاسیکو حساس هفته بعد غایب خواهد بود.
 در دسامبر 2007 نیز لیونل مسی به علت مصدومیت از میادین به دور بود و نتوانست بارسا را همراهی کند و رئال با تک گل خولیو باپتیستا در نوکمپ به پیروزی رسید.

   لیونل مسی تا به حال در 37 ال کلاسیکو به میدان رفته که که 17 پیروزی، 8 تساوی و 12 شکست به دست آورده است.و آمار بهتری نسبت به رونالدو به ثبت رسانده است. در آن سو، رونالدو 8 پیروزی، 7 تساوی و 14 شکست در 29 بازی داشته است. درصد برد ستاره آرژانتینی 45.9 درصد بوده در حایل که رونالدو 27.6 درصد پیروزی به دست آورده است. اما مسی و رونالدو اکثر رکوردهای ال کلاسیکو را نیز به نام خود زده اند. برای شروع، رونالدو تنها بازیکن تاریخ ال کلاسیکوهاست که در 6 بازی پیاپی موفق به گلزنی شده است. او تنها بازیکنی است که 11 گل در نوکمپ زده و بهترین گلزن اروپایی ال کلاسیکو ها با 17 گل .
 

 اما با وجود این آمار شگفت انگیز، بار دیگر مسی شرایط بهتری در ال کلاسیکوها نسبت به رونالدو دارد. ستاره آرژانتینی 25 گل در این رقابت زده که بهترین گلزن تاریخ ال کلاسیکو نام می‌گیرد. او 14 پاس گل نیز برای هم تیمی هایش ارسال کرده که از این حیث نیز رکورد دار است. او همچنین 15 گل در سانتیاگو برنابئو به ثمر رسانده که تا به حال هیچ بازیکنی این تعداد گل در برنابئو نزده است. او همچنین رکورددار گلزنی در الکلاسیکو های لالیگا (17 گل) و سوپرکاپ (6 گل ) است.
 لیونل مسی آمار بهتری در این مدت نسبت به رونالدو در الکلاسیکو ها به ثبت رسانده ولی باید این موضوع را در نظر گرفت که او در بازه زمانی بیشتری در ال کلاسیکو ها شرکت داشته  و بازی های بیشتری نیز انجام داده است.


کد مطلب: 162685

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/162685/بدون-مسی-رونالدو-این-ال-کلاسیکو-نیست

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir