به روز شده در ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۲۳
 
۳
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۰۵ ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب : ۱۶۹۹۶
جزئیات جلسه مهم شورای سیاست‌گذاری خودرو

خودروسازان اروپایی به ایران بازگردند

گروه اقتصادی: جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو برگزار و طی آن تصمیمات مهمی از جمله دعوت از شرکای اروپایی، کره‌ای و ژاپنی خودروسازان برای بازگشت به ایران اتخاذ شد.
خودروسازان اروپایی به ایران بازگردند
جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، در این جلسه محمدرضا نعمت‌زاده از خودروسازان خواست از شرکای اروپایی، کره‌ای و ژاپنی خود برای بازگشت به ایران دعوت کنند. وی به خودروسازان گفت از شرکای خارجی‌شان بخواهند تا با توجه به شرایط جدید و فضای شکل گرفته، برای تولید محصولات جدید به ایران بازگشته و سهم خود از بازار ایران را مجددا کسب (احیا) کنند. همچنین در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت عمل به تعهدات قانونی از سوی خودروسازان، از آن‌ها خواست به سرعت و از هر طریق ممکن بدهی‌های خود به قطعه‌سازان و به‌ویژه شرکای خارجی‌شان را پرداخت کنند.

در ادامه جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو، نعمت‌زاده از شرکت‌های خودروسازی خواست برای افزایش توان مالی‌شان اقدام به افزایش سرمایه کنند. در این زمینه مقرر شد برای افزایش سود سرمایه‌گذاری در صنایع، برنامه‌ای تهیه و پس از تصویب اجرا شود تا با سودآور شدن فعالیت صنایع، جذب سرمایه‌های خارجی در این حوزه نیز تسهیل شود.جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو صبح روز گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون اقتصادی وزیر، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو، سایپا، ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل، بهمن، عقاب افشان و نمایندگان انجمن‌های خودروسازان، قطعه‌سازان و خدمات پس از فروش برگزار شد
مرجع : ایسنا

۱۳۹۲/۰۷/۰۵ ۱۱:۳۲
وا...پس چینی ها چه خاکی بر سرشان کنند؟ تازه داشتن درشکه هاشونو به ما غالب می کردند. (135556)
۱۳۹۲/۰۷/۰۵ ۱۲:۴۴
بعد چینی ها را با بیل و فرغون بریزیم بیرون (135594)
۱۳۹۲/۰۷/۰۵ ۱۲:۴۵
ای وای که ما چینی ها و کره ایها از همین الان رفتیم تو سکته (135595)
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۷/۰۵ ۱۳:۲۰
آقای نعمت زاده یه کاری کنید قیمت ها واقعی بشن. آخه پراید (بخوانید زباله متحرک) چه مزیتی داره که باید 17 میلیون قیمت بخوره. مگه آهن و آلومینیوم و مواد اولیه این ماشین در این کشور وجود نداره که ورقهای مخصوص پراید رو وارد میکنید. مملکتی که ماهواره به فضا میفرسته از تولید ورق مخصوص پراید عاجزه؟؟؟؟ یا رانت هایی برای بعضی ها در این واردات وجود داره؟ مطمئنا دولت جدید باید رویه دولت قبل رو تغییر بده وگرنه مردم ازشون ناامید میشن. (135612)