کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

جزئیات جلسه مهم شورای سیاست‌گذاری خودرو

خودروسازان اروپایی به ایران بازگردند

ایسنا , 5 مهر 1392 ساعت 10:47

گروه اقتصادی: جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو برگزار و طی آن تصمیمات مهمی از جمله دعوت از شرکای اروپایی، کره‌ای و ژاپنی خودروسازان برای بازگشت به ایران اتخاذ شد.


جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد. براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، در این جلسه محمدرضا نعمت‌زاده از خودروسازان خواست از شرکای اروپایی، کره‌ای و ژاپنی خود برای بازگشت به ایران دعوت کنند. وی به خودروسازان گفت از شرکای خارجی‌شان بخواهند تا با توجه به شرایط جدید و فضای شکل گرفته، برای تولید محصولات جدید به ایران بازگشته و سهم خود از بازار ایران را مجددا کسب (احیا) کنند. همچنین در این جلسه وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت عمل به تعهدات قانونی از سوی خودروسازان، از آن‌ها خواست به سرعت و از هر طریق ممکن بدهی‌های خود به قطعه‌سازان و به‌ویژه شرکای خارجی‌شان را پرداخت کنند.

در ادامه جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو، نعمت‌زاده از شرکت‌های خودروسازی خواست برای افزایش توان مالی‌شان اقدام به افزایش سرمایه کنند. در این زمینه مقرر شد برای افزایش سود سرمایه‌گذاری در صنایع، برنامه‌ای تهیه و پس از تصویب اجرا شود تا با سودآور شدن فعالیت صنایع، جذب سرمایه‌های خارجی در این حوزه نیز تسهیل شود.جدیدترین جلسه شورای سیاست‌گذاری خودرو صبح روز گذشته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون اقتصادی وزیر، رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مدیران عامل شرکت‌های خودروسازی ایران خودرو، سایپا، ایران خودرو دیزل، سایپا دیزل، بهمن، عقاب افشان و نمایندگان انجمن‌های خودروسازان، قطعه‌سازان و خدمات پس از فروش برگزار شد


کد مطلب: 16996

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/16996/خودروسازان-اروپایی-ایران-بازگردند

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir