به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۷ - ۲۰:۰۵
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۲۸ ساعت ۱۴:۵۸
کد مطلب : ۱۷۰۰۱۵

ترامپ سفر خارجی رئیس مجلس را لغو کرد

گروه بین‌الملل: رئیس‌جمهور آمریکا سفر خارجی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور را به دلیل ادامه تعطیلی دولت فدرال لغو کرد.
ترامپ سفر خارجی رئیس مجلس را لغو کرد
 دونالد ترامپ، در نامه ای به نانسی پلوسی اعلام کرد که به دلیل تعطیلی دولت فدرال نمی تواند یک هواپیمای نظامی را برای سفر خارجی در اختیار او بگذارد. نانسی پلوسی، رئیس جدید مجلس نمایندگان آمریکا قصد داشت به بلژیک، مصر و افغانستان سفر کند. سفرهای خارجی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اغلب با هواپیمای نظامی انجام می شود. دونالد ترامپ در حالی سفر نانسی پلوسی را لغو کرده است که رئیس مجلس نمایندگان روز چهارشنبه در نامه ای خواستار تعلیق سخنرانی رئیس جمهوری آمریکا در برابر اعضای کنگره شده بود. نانسی پلوسی از ادامه تعطیلی دولت فدرال به عنوان دلیل خود برای طرح چنین درخواستی یاد کرده بود.

رئیس جمهوری ایالات متحده هر سال اواخر ماه ژانویه در برابر اعضای کنگره سخنرانی «وضعیت اتحاد» را ایراد می کند. سخنرانی امسال قرار بود روز ۲۹ ژانویه انجام شود. دولت فدرال آمریکا روز پنجشنبه برای بیست و هفتمین روز متوالی تعطیل بود. اعضای دموکرات کنگره با دونالد ترامپ بر سر تامین بودجه ساخت دیوار در مرز مکزیک اختلاف دارند. رئیس جمهوری آمریکا خواستار تامین بودجه ای پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری برای ساخت دیوار در مرز جنوبی کشورش شده است.