به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۳۰ - ۲۲:۲۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ ساعت ۱۶:۵۸
کد مطلب : ۱۷۰۳۹۱

وزیر اسرائیلی بشار اسد را تهدید کرد

گروه بین‌الملل: وزیر انرژی اسراییف، بشار اسد را تهدید و اعلام کرد، اگر همچنان به ایرانی‌ها اجازه دهد در خاک کشورش باشند، اسرائیل او و دولتش را در لیست خطر قرار می‌دهد.
 
به گزارش ایسنا، روزنامه "یدیعوت آحارونوت" نوشت، یووال اشتاینیتس، وزیر انرژی اسرائیل در سخنان تهدیدآمیز علیه بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه گفت، اگر اسد به نیروهای ایرانی اجازه دهد در سوریه بمانند خود و نظامش در معرض خطر قرار خواهند گرفت، غیرممکن است اسرائیل در شرایط حمله از خاک سوریه به سر برد و اسد در کاخ خود در آرامش باشد. وی ادعا کرد، تغییر رویکرد اسرائیل درباره حملات خود به اهداف سوریه و شکستن سکوت خود به نفع این رژیم خواهد بود. از سوی دیگر، موشه یعالون، وزیر جنگ پیشین اسرائیل اعلام رسمی و علنی حملات هوایی به اهداف مختلف سوریه توسط این رژیم را به باد انتقاد گرفت و گفت: نمی‌دانم برعهده گرفتن علنی مسؤولیت این حملات در سوریه چه سودی عاید ما می‌کند.
به دنبال اتخاذ تصمیم اعلام رسمی حملات به سوریه توسط دولت اسرائیل، یعالون تصریح کرد، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم از طریق اعلام رسمی تلاش دارد اهداف سیاسی شخصی خود را در راستای آمادگی برای انتخابات پارلمانی محقق کند.
بامداد دوشنبه جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی در واکنش به ادعای شلیک موشک از دمشق به سمت شمال ارتفاعات جولان اشغالی، مناطق مختلف سوریه را هدف قرار دادند اما با واکنش ارتش سوریه روبه‌رو شدند. ارتش رژیم صهیونیستی ساعاتی بعد رسما مسؤولیت این حملات را بر عهده گرفت در حالی که پیش از این اسرائیل مسؤولیت حملات خود به سوریه را برعهده نمی‌گرفت.