کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

مرگ نوزاد عروس داعش هم جنجالي شد!

19 اسفند 1397 ساعت 10:40


گروه بين‌الملل: ساعاتی پس از انتشار خبر مرگ نوزاد شمیمه بیگم، معروف به عروس داعش، انتقادها از وزارت کشور بریتانیا و به ویژه شخص سالم جاوید بالا گرفته است!

فرزند بیست روزه  بیگم بر اثر سرماخوردگی و سینه پهلو جان خود را از دست داده است. چندی قبل خبر تمایل شمیمه بیگم، دختر بریتانیایی بنگلادشی تبار عضو داعش برای بازگشت به کشورش منتشر شد. عضو نوزده ساله خلافت اسلامی که در حال حاضر در اردوگاه در شمال سوریه زندگی می‌کند، به رسانه‌ها گفته بود که در آستانه وضع حمل قرار دارد. چند هفته بعد، شمیمه ۱۹ ساله که از ۴ سال پیش با فرار از خانه به داعش پیوسته بود، خبر بچه دار شدن خود را پس از سه بارداری ناموفق اعلام کرد.

وزارت کشور بریتانیا در پاسخ به تمایل وی برای بازگشت به کشور اعلام کرد که تابعیت وی را سلب می‌کند. این تصمیم دولتی با اعتراض وکیل خانواده بیگم به مراجع قضایی مواجه شد. با این حال شمیمه نتوانست نزد مادرش در شرق لندن بازگردد. مرگ نوزاد بیگم با اعتراض گسترده اعضای حزب کارگر مواجه شده است که دولت را به دلیل عدم احترام به قواعد بین‌‌المللی ممنوعیت سلب تابعیت و در خطر قرار دادن جان یک انسان بی‌گناه مسئول می‌دانند! به‌علاوه شماری از اعضای حزب محافظه‌کار حاکم هم عملکرد سالم جاوید، وزیر کشور بریتانیا در این ماجرا را نشانگر عدم تعهد اخلاقی وی و دولت توصیف کرده‌اند.


کد مطلب: 174041

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/174041/مرگ-نوزاد-عروس-داعش-هم-جنجالي

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir