به روز شده در ۱۴۰۲/۰۳/۱۵ - ۱۱:۰۰
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ ساعت ۲۱:۲۴
کد مطلب : ۱۷۴۲۵۷
هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا؛

شکست پرسپولیس برابر السد با گل آفسايد!

گروه ورزشي: تیم فوتبال پرسپولیس که نخستین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا را با تساوی خانگی پشت سرگذاشته بود، در دومین دیدار برابر تیم السد قطر با گل آفسايد در دقيقه 95 شکست خورد.
شکست پرسپولیس برابر السد با گل آفسايد!
دیدار تیم‌های فوتبال السد قطر و پرسپولیس ایران در هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۱۹:۱۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه جاسم بن حمد شهر دوحه آغاز شد که جدال دو تیم با برتری یک بر صفر السد به پایان رسید.
در این دیدار سرخپوشان نمایش خوبی در نیمه اول داشتند و بارها روی دروازه حریف صاحب موقعیت شدند اما نتوانستند دروازه السد را باز کنند. میزبان قطری هم در چند مورد به راحتی از خط دفاعی پرسپولیس عبور کرد اما نتوانست خطر جدی را روی دروازه بیرانوند ایجاد کند. البته السد در دقیقه پایانی بازی به یک گل رسید که داور اعلام آفساید کرد. این گل را بغداد بونجاح به ثمر رساند اما از سوی داور پذیرفته نشد.

در نیمه دوم تیم السد فشار زیادی را روی دروازه پرسپولیس ایجاد کرد و موقعیت‌های خطرناکی هم نصیب این تیم شد اما علیرضا بیرانوند با نمایشی خوب مانع از باز شدن دروازه اش شد. البته شاگردان برانکو هم صاحب دو موقعیت خوب توسط بودیمیر و نورالله‌ی شدند که هر دو ضربه با اختلاف اندکی به بیرون رفت. دقایق پایانی با فشار دو چندان السد همراه بود و این تیم از جناحین توپ‌های زیادی را روی دروازه پرسپولیس ارسال کرد اما در ضد حمله پرسپولیس توسط علی علیپور صاحب یک موقعیت تک به تک و عالی شد اما تعلل این بازیکن در زدن ضربه آخر باعث شد مدافع حریف توپ را مهار کند.

در حالی که داور چهار دقیقه وقت اضافه برای این دیدار اعلام کرده بود، تیم السد در دقیقه ۹۴ صاحب یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه شد که این ضربه روی دروازه سرخ‌ها ارسال شد و بغداد بونجاح در موقعیت آفساید و با ضربه سر توپ را وارد دروازه کرد. پرسپولیس در حالی سه امتیاز این دیدار را با یک گل آفساید از دست داد که در دیدار اول برابر پاختاکور هم یک گل آفساید دریافت کرده بود. با این تساوی پرسپولیس یک امتیازی شد و در انتهای جدول گروه خود قرار گرفت.


 
شرح بازی
دیداری مهیج و پرموقعیت از سوی دو تیم که در نهایت با اشتباه بزرگ داور همراه شد و سرخپوشان دست خالی دوحه را ترک کردند. السد قطر در دقایق ابتدایی مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت و ساختار دفاعی مناسب از سوی پرسپولیس باعث شد تا آنها از دستیابی به گل ناکام بمانند. در ادامه اما پرسپولیس با سود بردن از ضدحملات توانست موقعیت های خوبی روی دروازه حریف شکل دهد که از رسیدن به گل ناکام ماند. پایان بخش نیمه اول گل آفساید بونجاح بود که با تصمیم داور مردود اعلام شد.
 
السد در نیمه دوم نیز برای فرار از قعرنشینی به دنبال ایجاد موقعیت بود و مثلث هجومی السد فشار را روی دروازه پرسپولیس بیشتر کرد که در چند صحنه این بیرانوند بود که نجات بخش دروازه تیمش لقب گرفت. شاید بهترین موقعیت برای پرسپولیس توسط علی علیپور بود که در کورسی 50 متری و تک به تک در زدن ضربه نهایی ناکام ماند. السدی ها که کاملا تحت فشار عدم نتیجه گیری قرار داشتند در آخرین ثانیه های بازی روی یک صحنه کاملا واضح و آفساید موفق به گشودن دروازه شدند که در اتفاقی عجیب داور گل را قبول کرد و پرسپولیس با شکست به کار پایان داد.
 

شرح گل
 
السد قطر 1 پرسپولیس 0 ( دقیقه 4+90، بغداد بونجاح): مهاجم الجزایری السد در ثانیه های پایانی در شرایطی که کاملا مشخص بود در منطقه آفساید قرار دارد موفق به گلزنی شد تا با اشتباه داور این امتیاز از دست پرسپولیس برود.