کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

تونل داعشی‌ها در افغانستان کشف شد

ایرنا , 4 فروردين 1398 ساعت 15:44

گروه بین الملل: دفتر رسانه ای ولایت ننگرهار افغانستان روز یکشنبه با انتشار بیانیه ای از کشف یک تونل متعلق به گروه تروریستی داعش در این ولایت خبر داد.


به گزارش ایرنا، خبرگزاری باختر نیوز روز یکشنبه به نقل از مقامات دفتر رسانه ای ولایت ننگرهار نوشت: گروه تروریستی داعش از این تونل به برای هدف قرار دادن و مغلوب ساختن نیروهای ارتش افغانستان استفاده می کردند. بر اساس بیانیه این دفتر، چندین سلاح سنگین و سبک و مقدار زیادی مواد منفجره نیز از این تونل کشف و ضبط شده است.

گفته می شود در جریان کشف این تونل اعضای گروه داعش در این محل حاضر نبودند. به گفته فرماندهان آمریکایی داعش در پی ایجاد خلافت با مرکزیت شهر جلال آباد بود اما به تدریج به کوه‌های دوردست جنوب ننگرهار عقب رانده شد.

تحقیقات نشان می دهد که هیچ یک از شهرهای افغانستان به طور کامل تحت کنترل داعش قرار نگرفته اند اما به گفته مردم محلی و مقامات برخی شهرها و شهرستان ها، داعش اکنون نه تنها در 30 شهر شرقی بلکه در برخی مناطق کوهستانی شمال افغانستان نیز حضور دارند. حضور داعش در افغانستان به یک تهدید جدی در این کشور تبدیل شده و پس از شکست داعش در سوریه و عراق، بیم آن می رود که افغانستان به پایگاه جدیدی برای گروه تروریستی داعش تبدیل شود.
 


کد مطلب: 174758

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/174758/تونل-داعشی-ها-افغانستان-کشف

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir