به روز شده در ۱۴۰۰/۰۳/۲۵ - ۱۱:۳۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ ساعت ۱۹:۳۳
کد مطلب : ۱۷۵۴۷۹

استاندار خوزستان: سد کرخه پر شد

گروه اقتصادی: استاندار خوزستان با تشریح آخرین وضعیت سد‌های استان،‌ از کاهش ورودی و خروجی سد دز خبر داد و اینکه سد کرخه پر شده و باید فکری کرد؛ چراکه پایین‌دست تحمل این حجم از خروجی آب را ندارد.
استاندار خوزستان: سد کرخه پر شد
به گزارش تسنیم، غلامرضا شریعتی درباره آخرین وضعیت بحران سیل در استان اظهار داشت: ورودی و خروجی سد دز کاهش پیدا کرده و کارون تا حدودی کاهش پیدا کرده است. ‌وی با بیان اینکه ورودی و خروجی کرخه همچنان ثابت و بالا مانده که باید فکری کنیم، چون پایین دست تحمل این حجم از خروجی را ندارد، افزود: سد کرخه پر شده و باید برنامه‌ریزی کنیم بلکه بتوانیم تصمیم دیگری بگیریم. استاندار خوزستان تصریح کرد: درباره برخی شهر‌ها از جمله سوسنگرد، بستان، رفیع، کوت سید نعیم، ابوحمیضه و حمیدیه از جنبه احتیاطی و پیشگیرانه تصمیم گرفتیم تخلیه شوند که به ساکنان مناطق در معرض خطر این موضوع اعلام شد.
وی ادامه داد: لازم است زنان، خردسالان و سالمندان محل را در این شهر‌ها ترک کنند و جوانان هم می‌توانند در محل مستقر باشند که در صیانت از شهر در برابر سیلاب به ما کمک کنند. استاندار خوزستان اظهار داشت: در ارتباط با اهواز و کارون در حال حاضر ۳۲۰۰ متر مکعب بر ثانیه از آن آب رد می‌شود و سیل‌بند‌ها را تقویت کرده‌ایم با این حال در شیبان سیل بند شکسته شد و فرماندار برای احتیاط از مردم خواست شیبان را تخلیه کنند، اما سیل بند در حال ترمیم است. وی عنوان کرد: در اهواز مسئله خاصی نداریم و این آبگرفتگی هم از سد کرخه و از طریق کانال سلمان روی داده که باید جلوگیری کنیم و مدیر و کارشناسان آب و برق قول داده اند تا امشب آن را کنترل و مدیریت کنند. همچنین دستگاه‌های ذیربط هم برای کمک به سازمان آب و برق مامور شده‌اند که مشکل خاصی نباشد.
برچسب ها: سد کرخه سیل