کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بارندگی‌ها تا دوشنبه ادامه دارد

هشدار؛ احتمال وقوع سیلاب در گلستان

23 فروردين 1398 ساعت 18:34

گروه جامعه: معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان از ورود سامانه بارشی خبر داد که از امشب احتمال وقوع سیلاب را در این استان بالا می‌برد.


محمدرضا رحمان‌نیا با اشاره به نفوذ دوباره سامانه بارشی و سرد به استان اظهار داشت: با توجه به ورود سامانه بارشی از جمعه و میزان بالای بارندگی و قطعی بودن روان آب‌ها، وقوع سیلاب به ویژه در نقاط مستعد استان در هفته آینده محتمل است. به گفته وی با ورود سامانه بارشی جدید به استان وقوع سیلاب در شمال کشور از هفته آینده دور از انتظار نیست و در ارتفاعات گلستان حداکثر 100 میلی متر و در مناطق پایین‌دست و دشت به 50 میلی‌متر خواهد رسید.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان افزود: بارش شدید باران ناشی از فعالیت سامانه سرد در هفته آینده و همچنین به راه افتادن روان‌آب ناشی از ذوب شدن برف ارتفاعات، احتمال به راه افتادن سیل مجدد در استان را افزایش خواهد داد. وی گفت: عصر یکشنبه تا دوشنبه شب آینده اوج فعالیت این سامانه که وزش شدید باد و رعد و برق با گستره بارندگی در همه نقاط استان به صورت مستمر و مداوم از دیگر پیامد‌های فعالیت این سامانه بارشی در گلستان است. معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان گلستان اظهار کرد: همچنین در این مدت آبگرفتگی برخی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست و ضروری است دستگاه‌های مرتبط تدابیرلازم برای کاهش خسارات احتمالی اتخاذ کنند.


کد مطلب: 175688

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/175688/هشدار-احتمال-وقوع-سیلاب-گلستان

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir