به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۲۱:۳۱
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب : ۱۷۶۹۳۰
نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا؛ بارسا 3 لیورپول 0

جادوی مسی؛ شب تاریخی آقای شماره 10

جادوی مسی؛ شب تاریخی آقای شماره 10
گروه ورزشی: لیونل مسی، ستاره آرژانتینی بارسلونا، دیشب نیز موفق شد نمایشی فوق العاده ارائه دهد.
به گزارش "ورزش سه"، اگرچه شاید تا 60 دقیقه ابتدایی این لیورپول بود که موقعیت های بیشتری خلق کرد اما بارسلونا با فرصت طلبی لوییس سوارز به گل رسید، اما در ادامه جادوی لیونل مسی دوباره به داد بارسلونا رسید و دو گل تماشایی او باعث شد بخش زیادی از راه صعود برای آبی اناری ها طی شود.
 
ابتدا و روی سردرگمی مدافعان لیورپول، لوییس سوارز در مقابل دروازه صاحب موقعیت شد و ضربه وی به دیرک دروازه برخورد کرد تا در ریباند مسی صاحب فرصت شده و با حفظ آرامش و کنترل خوب، دروازه خالی لیورپول را باز کرده و گل دوم بارسا را به ثمر برساند. اما دقایقی بعد، ستاره 31 ساله بارسلونا یک بار دیگر تخصص بی مانند خود روی ضربات ایستگاهی را نشان داد. لیونل مسی از فاصله ای دور و با یک ضربه تماشایی به کنج دروازه آلیسون موفق شد به زیبایی گل دوم خود و سوم بارسا را به ثمر برساند.
 
حالا فقط رائول با باز کردن دروازه 33 تیم، بالاتر از لیونل مسی که به 32 تیم مختلف در لیگ قهرمانان گلزنی کرده از این حیث قرار دارد. ستاره آرژانتینی بارسلونا امشب گل شماره 26 خود در 33 تقابل برابر تیم های انگلیسی را به ثمر رساند و فقط از این حیث کریستیانو رونالدو با 26 گل برابر تیم های آلمانی، با او برابری می کند. لیونل مسی این فصل برابر 3 تیم جزیره (تاتنهام، منچستریونایتد و لیورپول) گلزنی کرده و پیش از او فقط توماس مولر در فصل 14-2013 دروازه (آرسنال، منچستریونایتد و منچسترسیتی) را باز کرده بود.
 
لیونل مسی دقیقا 14 سال پیش در چنین روزی اولین گل خود را مقابل آلباسته برای بارسلونا به ثمر رسانده بود و حالا بعد از 14 سال، او موفق به زدن 600 گل برای آبی اناری ها شده است. 4 سال قبل و در نیمه نهایی لیگ قهرمانان و در بازی رفت برابر بایرن مونیخ، مسی در دقایق 75 و 80 و با گلی به یادماندنی که با جاگذاشتن ژروم بواتنگ همراه بود، نقش زیادی در برتری 0-3 تیمش مقابل بایرن داشت و امشب نیز کاپیتان بارسا در دقایق 77 و 82 و با همان فاصله زمانی، همان سناریو را مقابل لیورپول تکرار کرد.
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  •