به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۵ - ۱۹:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب : ۱۷۷۷۸۲

معاون روحانی دقیقا مثل پارسال: ۹ماه تحمل کنید، درست می‌شود!

گروه اقتصادی: در حالیكه در اوایل سال گذشته (1397) پس از شروع بحران‌های ارزی و تورم شدید در بازار اقتصادی ایران، برخی مسئولان دولتی و نماینده‌های حامی دولت از جمله علی مطهری (نایب رییس دوم مجلس) به مردم سفارش كردند فقط تا 6 ماه صبر كنند وضع درست می‌شود، امروز و پس از گذشت یكسال از آن وعده معاون اقتصادی رئیس‌جمهور وعده داد: اگر ما 9 ماه باقی مانده سال پیش رو را بگذرانیم، دشمن از ادامه فشارها ناامید خواهدشد!
معاون روحانی دقیقا مثل پارسال: ۹ماه تحمل کنید، درست می‌شود!
محمد نهاوندیان گفته است: در این شرایط هرکسی وظیفه دارد به سهم خود به جای مسئولیت‌گریزی و فرافکنی، مشارکت فعالانه داشته باشد و هم اکنون فرصتی است که ما به فعالان بنگاه‌های اقتصادی کمک کنیم، تاب آوری کنند، چون به عقیده بسیاری از کارشناسان، اگر ما 9 ماه باقی مانده سال پیش رو را بگذرانیم، دشمن از ادامه فشارها ناامید خواهدشد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی گفت: واقعیت این است که بهبود اوضاع اقتصادی ایران قبل از برجام اتفاق افتاد و باید تلاش کنیم، پیام کشورمان پیام استقامت و ابتکار باشد ، هرکدام از ما باید خود را مسئول بدانیم و برای بهبود شرایط، احساس و پیشنهاد منطقی داشته باشیم. ما امکان ابتکارات فراوان داریم و همان گونه که در قرآن اشاره شده، اگر مشکلی به شما وارد شد، آنها یعنی دشمنان نیز مشکلات خاص خود را دارند. سابقه اراده ها و ابتکارهای خلاقانه است.
نهاوندیان در ادامه با اشاره به سیل اخیر و ضرورت استفاده از موهبت‌های آن گفت: از خسارت‌های 35 هزار میلیارد تومانی سیل که بگذریم، می‌توان به اشتغال چند ده هزار نفری و حل بعضی از مشکلات زیست محیطی و ساخت و ساز استفاده کرد. وی از مدیران شرکتها ، اعضا شبکه و تشکل‌های عضو شبکه مشاوران مدیریت خواست، این موضوع را در دستور کار خود قراردهند و پیگیری نمایند.

رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی در ادامه ضمن تقدیر از تلاش‌های اعضای سازمان‌های مردم نهاد عضو شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران، اظهار داشت: به تشکیل این جلسات امید دارم و باید استمرار این کار را نهادینه کنیم و خلا ارتباط بین دانش مدیریت با فعل مدیریت و ساختار مدیریتی کشور را ان شاءالله مرتفع نماییم. نهاوندیان همچنین افزود: ریشه بسیاری از مشکلات ما در این جمله است «جامعه‌ای را می‌شود مدیریت کرد که نسبت به مدیریت آن اعتماد داشته باشیم. اگر اعتماد به مدیریت کشور آسیب ببیند، نمی‌توان مدیریت کرد». هم اکنون فضای ذهنی جامعه موارد مبتنی بر سوءظنّ را بهتر می پذیرد، تا حرف مبتنی بر حسن ظنّ را .. همه ما الان در مورد ضررهای یاس و ناامیدی و ضررهای بی اعتمادی حرف می‌زنیم، اما در مورد راهکار این موضوع به غیر از توصیه به همدیگر و شعر خواندن، صحبت نمی‌کنیم؟ راه های افزایش امید را می توانیم اندازه بگیریم ؟ نسخه عملی باید بدهیم.

معاون رئیس جمهور گفت: ما باید در مرحله تحریم‌های جدید آمریکا باید پیروز بشویم، چون می‌بینید که با وقاحت و صراحت از تجزیه ایران حرف می‌زنند. دشمنان می‌گویند، مشکل ما این است که ایران خیلی بزرگ است. ما باید از این بزرگی دفاع کنیم. البته بزرگی هم به ادعا نمی شود. باید اسباب بزرگی همه آماده کنیم. بزرگی با بزرگواری دو روی یک سکه هستند . اگر در روح جامعه ما خسّت ، بد زبانی نهادینه شد، بزرگواری از منش ما رخت بر می بندد، چه کنیم جامعه به بزرگواری برگردد. اینها مسائل مدیریتی است، فقط مسایل فرهنگی نیست. بر ما چه گذشته که حالات روحی جامعه ما این شده که در فضای مجازی جامعه دیده می شود، البته آنچه در فضای مجازی هست، آیینه خوبی برای واقعیت روح جامعه نیست.
 
برچسب ها: محمد نهاوندیان

ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۵:۰۱
آقای نهاوندیان ....بنگاههای اقتصادی از پفک گرفته تا پنیر و گوشت و دیگر نیازهای مردم را هرروز گران می کنند و کسی نیست انها را کنترل کند شما چی می گویید؟ این اصلاً به تحریم ربطی ندارد این به بی تدبیری و بی خیالی برخی مدیران دولت بر می گردد. آقا ما می فهمیم ، مردم می فهمند کمتر صحبت از مقاوت و ریاضت بزنید....پ (363523)
معلم ناامید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۵:۰۱
من معلم چند ساله دارم تحمل میکنم اما هر هفته و هر ماه بدتر از قبل پشیمان شدم به احترام سید اصلاحات به اعتدال و تدبیر و...رای دادم
نه معیشت نه منزلت نه سازمان نطام معلمی نه رتبه بندی نه بیمه طلایی و نه.....!!!!!! (363524)
محمود دزفولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۵:۱۴
ایراد نداره آقای نهاوندیان 9 ماه که سهله 9 سال هم صبر می کنیم ولی به شرطی که استعفا بدهی مثل ما کار بکنی از 6 صبح تا 7 بعدظهر و ماهی 2 ملیون با هزار منت سه ماه در میان بهت بدن و مثل ما مستاجر باشی ببینم زندگی رو میتونی تحمل کنی.
بسم الله اخوی ما که سالهاست هستیم ببینیم شما می تونی یک ماه باشی. (363526)
ایوب محمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ ۱۵:۴۲
ای کاش منم حقوق و مزایایی تو را میگرفتم 6 ماه که هیچ 600 سال جلوی امریکا و بقیه مقاومت میکردم (363527)