به روز شده در ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۰:۲۳
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب : ۱۷۹۴۹۸

افغانستان: کمر طالبان را تا ۴ ماه آینده می‌شکنیم

گروه بین‌الملل: مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهوری افغانستان می‌گوید نیروهای دولتی این کشور تا چهار ماه آینده کمر تروریست‌های طالبان را در میدان‌های جنگ خواهند شکست.
افغانستان: کمر طالبان را تا ۴ ماه آینده می‌شکنیم
حمدالله محب تاکید کرد که طالبان بدون «پشتیبانی پاکستان» یک روز نیز توان پیشبرد جنگ را ندارد. مشاور امنیت ملی افغانستان اظهار داشت: «بن بست جنگ شکسته شده است. به نظرم اگر چهار ماه این وضعیت را دوام داده بتوانیم، بن بست چه که کمر طالبان می شکند!» محب افزود که گروه طالبان حتی توان پرداخت پول بلیط هواپیما را برای شرکت در گفتگوهای صلح ندارد.
 
مشاور امنیت ملی افغانستان در مورد نقش پاکستان در جنگ افغانستان گفت: «تا ما نگرانی های پاکستان را مطرح نکنیم و به آن پاسخ ندهیم، هیچ امکان ندارد که اینجا صلح بیاید.» وی همچنین از «تغییر مثبت» در رفتار پاکستان در برابر افغانستان سخن گفت. محب تلاش های زلمی خلیل زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان را «ناکام» دانست. این در حالی است که نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان یکشنبه شب برای رایزنی با مقامات این کشور وارد کابل شد. زلمی خلیل زاد تاکنون در شش دور از مذاکرات با نمایندگان طالبان درباره برقراری صلح در این کشور با آنها گفتگو کرده است.