کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

آمریکا-هلند در فینال جام جهانی فوتبال زنان

13 تير 1398 ساعت 13:36

گروه ورزشی: تیم‌های ملی آمریکا و هلند دیدار پایانی مسابقات جام جهانی زنان ۲۰۱۹ را برگزار می‌کنند.


در دومین دیدار مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی زنان، تیم‌های سوئد و هلند چهارشنبه شب ۳ ژوئيه، در شهر لیون و از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت با برتری ۱-۰ هلند همراه بود. این دیدار با وجود برتری نسبی سوئد در طول ۹۰ دقیقه به تساوی بدون گل رسید. اما در نیمه اول وقت‌های اضافی ژاکی گونن موفق شد با شوتی زیبا و از پشت محوطه جریمه دروازه سوئد را باز کند.

بعد از این گل بازیکنان سوئد تلاش بسیاری برای جبران گل خورده کردند، اما در نهایت این هلند بود که با ارائه نمایشی منسجم توانست از تک گل زده خود محافظت کند و به دیدار پایانی صعود کند. این نخستین بار است که هلند به فینال جام جهانی فوتبال زنان راه می‌یابد. لاله‌های نارنجی در مرحله قبل موفق شده بودند، لاجوری‌پوشان ایتالیا را با ارائه نمایشی بی‌نقص و با نتیجه ۲-۰ شکست دهند.

در دیگر دیدار مرحله نیمه نهایی، شب گذشته ۲ جولای آمریکا و انگلستان در مقابل یکدیگر قرار گرفتند. دیداری نزدیک و پر حادثه که در نهایت با پیروزی ایالات متحده همراه بود. تماشاچیان این مسابقه مدت زمان زیادی برای دیدن گل انتظار نکشیدند و در دقیقه ۱۰، شاهد گل نخست آمریکا بودند. اما تنها دقایقی بعد این انگلستان بود که بازی را به تساوی کشاند.

اما الکس مورگان، بهترین بازیکن سال زن جهان، در دقیقه ۳۶ موفق شد دروازه انگلستان را برای بار دوم باز کرد تا دو تیم با برتری آمریکایی‌ها به رختکن بروند. در نیمه دوم فشار انگلستان برای باز کردن دروازه آمریکا در دقیقه ۶۸ جواب داد و الن وایت دومین گل خود را در این مسابقه وارد دروازه آمریکا کرد. اما داور پس از رجوع به وی ای آر این گل را مردود دانست.

ادامه فشارهای انگلستان سبب شد تا سفیدپوشان در دقیقه ۸۴ صاحب یک ضربه پنالتی شوند، اما این ضربه پنالتی هم از دست رفت تا آمریکایی‌ها برای سومین بار پیاپی به فینال جام جهانی زنان راه یابند. حالا تیم‌های سوئد و انگلستان باید در مسابقه رده‌بندی به مصاف یکدیگر بروند و آمریکا و هلند هم برگزار کننده دیدار پایانی خواهند بود. دیدار فینال قرار است روز هفتم ژوئيه (۱۶ تیر) در شهر لیون برگزار شود.


کد مطلب: 181728

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/181728/آمریکا-هلند-فینال-جام-جهانی-فوتبال-زنان

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir