به روز شده در ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۳:۵۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۳ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب : ۱۸۲۵۵۹

ذوالقدر: شرایط سفر ایمنِ پرایدسواران فراهم شود

گروه جامعه: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «باید ساخت خودروی ایمن را از خودروسازان و ایمن سازی جاده‌ها را از وزارت راه مطالبه کرد»، گفت که وزارت راه، پلیس راهنمایی و رانندگی و خودروسازان و قطعه سازان، باید بنا بر وظیفه قانونی خود، شرایط را برای سفر ایمن و ارزان همه آحاد جامعه اعم از پراید سوار و آردی سوار فراهم کنند.
ذوالقدر: شرایط سفر ایمنِ پرایدسواران فراهم شود
سیده فاطمه ذوالقدر ضمن قدردانی از زحمات پلیس راهور، راهنمایی و رانندگی، نیروهای انتظامی، امدادگران و راهداران گفت: در خصوص اظهار نظر اخیر رئیس پلیس راهور که - ضمن اعتراض به‌حق ایشان به ساخت بی‌کیفیت برخی خودروهای داخلی و تعبیر تأمل برانگیز و هشدار دهنده ارابه‌های مرگ برای آن - منع تردد برخی خودروها در جاده‌ها را مطرح کرده‌اند، باید مواردی را یادآور شد؛ گویا مطالبات و الزام خودروسازان از سوی مراجع ذیربط، کارساز واقع نشده است و مسئولین ذیربط از توقف تولید خودروهای ناایمن ناامید شده و دیواری کوتاه‌تر از برخی مصرف کنندگان خودرو یافت نکرده و فشار بر قشری از مردم را، راه آسان‌تری دانسته‌اند.وی افزود: با توجه به شرایط اقتصادی موجود و توان مالی قاطبه مردم و اینکه حتی همین خودروهای ناایمن و بی‌کیفیت هم با قیمت‌های دور از انتظار و خارج از قد و قواره وضعیت و وسع اقتصادی آحاد جامعه عرضه می‌شود، چگونه می‌توان چنین اظهاراتی را عنوان کرد و مردم را از مسافرت جاده‌ای که جزو تفریحات سالم و حق مسلم ایشان است، منع کرد؟ طبق نظر کارشناسان و اهل فن در امور حمل و نقل، بیشترین مسافرت‌ها در کشور، مسافرت‌های جاده‌ای است، بالاخص هم اکنون که در فصل تابستان به سر می‌بریم و به جهت گرمی هوا و تعطیلات تابستانی مراکز تحصیلی و پشت سر گذاشته شدن غول کنکور، مسافرت‌ها به اوج می‌رسد.

این نماینده مجلس ادامه داد: در این وضعیت اقتصادی و اجتماعی، حداقل مسأله‌ای که باید مراقب آن باشیم، امیدواری و نشاط مردم است. مسافرت و کسب تجربیات آن و باهم بودن اعضای خانواده، علاوه بر ایجاد صمیمیت بیشتر و سلامت خانواده و شادی و انبساط خاطر افراد، موجب رونق گردشگری داخلی نیز می‌شود. مسافرت آنچنان تأثیری بر رشد اجتماعی و سلامت فرد، خانواده و جامعه دارد که دین مبین اسلام نیز همواره تأکید بر آن داشته و علاوه بر احادیث مختلف در این خصوص، آیاتی نیز به کرات در قرآن کریم آمده و به صورت فراگیر بر گردشگری و سیاحت تأکید دارد. حکما و شعرا و بزرگان نیز با توجه به آثار مثبت سفر، به این موضوع توجه ویژه داشته اند.

ذوالقدر خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت موضوع و اثرات مثبت سفر، بویژه در فصل تابستان شایسته نیست مردم را از سفر منع کرد و با طرح چنین مواردی، موجبات ناخشنودی و ناامیدی افراد را فراهم کرد بلکه می‌بایست از خودروسازان، ساخت خودروی ایمن با قیمت و شرایط واگذاری مناسب و از وزارت راه، همواری و ایمن سازی جاده‌ها را مطالبه کرد.وی در پایان گفت: وزارت راه، پلیس راهنمایی و رانندگی و خودروسازان و قطعه‌سازان، باید دست در دست یکدیگر با مشارکت و همفکری، هر یک بنا بر وظیفه قانونی خود، شرایط را برای سفری خوش، ایمن، آسان و ارزان و خاطره انگیز برای همه آحاد جامعه اعم از پراید سوار، آردی سوار و قس علی هذا فراهم کنند.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: پلیس راهور