به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۲۱:۴۹
 
۲۶
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ساعت ۱۲:۲۶
کد مطلب : ۱۸۳۰۵

کیانیان​دربرنامه​زنده، نسخه تلویزیون راپیچید

گروه فرهنگ و هنر:​ برنامه زنده «سفر بخیر» که جزء برنامه​های دورهمی چند سال اخیر مشارکتی شبکه سوم است، در شام عید قربان حاشیه بسیار مهمتری از متن داشت.
کیانیان​دربرنامه​زنده، نسخه تلویزیون راپیچید
 محسن حدادي در وبلاگش نوشت:​ رضا کیانیان، از بازیگرانی که با تلویزیون و مجلات سینمایی، بازیگر نشده و هم صاحب سبک است و هم صاحب کتاب در حوزه بازیگری، هم بازیگر است و هم هنرمند و هنرپیشه، مهمان برنامه «سفر بخیر» بود. از همان ابتدای برنامه، مشخص بود که کیانیان برای گفتن​حرف​های خودش آمده و نه تایید حرف​های مجری که فکر می​کند مهمانان برنامه، پسرخاله​های او هستند که از خانه خاله آمده​اند!رضا کیانیان، با تسلط همیشگی خود بعد از سلام و احوالپرسی به مجری گفت: من چند دقیقه وقت می​خوام حرف​های خودم را بزنم! مجری که نگرانی و دستپاچگی در چهره​اش دیده می شد، این درخواست را موکول کرد به ادامه برنامه! بعد درباره وانت نیسان از مهمان برنامه پرسید و با برخورد سرد کیانیان مواجه شد. در ادامه مثل اغلب مجری​های برنامه​های اینچنینی که سفارشی و سازمانی است، قصد جمع کردن ماجرا را داشت و به بدترین شکل ممکن برنامه را شیفت داد به گزارشی درباره نیسان ها یا وانت​هایی که مسافر سوار می​کنند و...بعد هم تصویر واژگونی یک تویوتا که در عقب ماشین کلی آدم سوار کرده بود و...

مجری در ادامه از کیانیان پرسید نظرتان درباره این تصویر چه بود؟ البته قبلش روی تصاویر گفته بود: وای وای...این​ها آدم بود پشت نیسان...وای وای...

کیانیان خیلی جدی به مجری گفت: این سواله که می​پرسین؟ درباره این تصویر چه نظری باید داد؟!

مجری گفت: شما گارد گرفتین! چقدر سخته با شما حرف زدن.

کیانیان توضیح داد: من گارد نگرفتم. شما و برنامه​های تلویزیونی چرا عادت دارین سوالاتی از مهمانان بپرسین که جوابشون معلومه! سوال​های معمولی که جوابش معلوم است و مجری و مهمان دائم قربون صدقه هم می​روند! گفتگوی تلویزیونی که اینطوری نیست.

مجری هم گفت: نه بعضی پاسخ​ها از جانب شما، قشنگ تره. کلی هم طرفدار دارین و...

کیانیان هم گفت: یعنی الان من باید می گفتم وای چقدر بد شد. مردم مراقب باشین. فرهنگ رانندگی داشته باشین و ...این نیست که. امروز از برنامه شما آمدن تئاتر شهر دنبال من. پشت چراغ قرمز بودیم. 125 ثانیه شماره انداز چراغ بود. رسید به 110 یکدفعه سبز شد! چرا؟ خب راننده​ای که از آنطرف دارد می آید چگونه ماشین را کنترل کند؟ از 110 ثانیه یکدفعه چراغ سبز شود؟!

مجری در ادامه گفت که برخی چراغ​ها بر اساس دستور پلیس هماهنگ می​شود و ...البته این اتفاق نباید رخ بدهد.

کیانیان در ادامه که دید با پایان برنامه مواجه شده گفت که من از ابتدا خواستم یک نکته را عنوان کنم و وقت اضافه گرفت. او رو به دوربین و خطاب به سردار مومنی گفت: زمستان در راه است و پدیده وارونگی و تشدید آلودگی هم طبعا در پیش است. من سال گذشته هم این درخواست را از شما مطرح کردم الان هم دوباره می​گویم. این ماشین​های دودزا در تهران را چه کسی باید متوقف کند؟ کم هم نیستند؟ خیلی از ماشین های سنگین مانند اتوبوس​ها هم همینطور...من و خیلی از مردم تهران به خاطر همین آلودگی هوا، مشکل تنفسی و ریوی داریم، بالاخره چه کسی مسئول این ماشین​های دودزا است؟

و...

بعد التحریر:

برنامه «سفر بخیر» با هدف و نیت بسیار درستی راه اندازی شد. تاثیر بسیار خوبی هم در افزایش توجه به رانندگی و البته قوانین و مقررات داشت اما...اما یک برنامه تلویزیونی تکراری با یک مدل اجرا و سوالات تکراری و پاسخ​های تکراری تر تا کی باید ادامه داشته باشد؟ به هر حال هزینه​های تولید این برنامه کم نیست؟ چه بهتر که این اعتبارات خرج ضروریات پلیس زحمتکش راهور شود و نه برنامه تکراری و کلیشه​ای با مجری جوانی که تصور می​کند برخورد با رضا کیانیان مثل برخورد با فلان بازیگر تلویزیونی است که کلا دو سریال مناسبتی در کارنامه​اش داشته و از دعوت تلویزیون بال در می آورد و در هر برنامه ای که صدایش کنند حاضر می​شود و هرچه بخواهند می​گوید! بعد هم از همه باید دو تا سوال تکراری بپرسد و همه هم جوابش را همانی بدهند که خودش فکر کرده! بعد کلی قربان صدقه مهمان برود و مهمان هم متقابلا قربان صدقه مجری برود و پایان برنامه و آرزوی سفری خوش برای مردم!

...به نظر می​رسد سردار مومنی، باید شجاعت و جسارت ستودنی رضا کیانیان را به فال نیک بگیرد و یا این برنامه را تعطیل کند و یا طرح نویی برایش در اندازد. طبیعتا همه آنها که باید به این برنامه دعوت شوند، دعوت شده​اند و همه حرف​ها هم گفته شده، به قول کیانیان عزیز، قرار است بازیگران و خواننده ها بیایند در این برنامه به مردم نصیحت کنند که کردند، پس دیگر ادامه چنین برنامه​ای اگر دور ریختن بیت المال نباشد، تاثیر سابق خود را ندارد! ضمن اینکه مستندهای پلیس راهور از تصادفات و پلیس نامحسوس را بین سایر برنامه​ها هم می​شود پخش کرد که اتفاقا به شدت تاثیرگذارتر از این برنامه کلیشه​ای و گاه به شدت بی مزه است.

زنده باد کیانیان دوست داشتنی که از فرصت آنتن زنده، گفت که تلویزیون باید این نکته​های توی ذهن مردم را بگوید و نه فقط از گل و بلبل حرف بزند. زنده باد استاد که حواسش هست اگر به برنامه​ای رفت، یادش نرود که «مردم» سرمایه این کشورند و بگوید که «همیشه از مردم توقع مشارکت داریم اما خودمان چه؟!»

زنده باد رضای کیانیان که برنامه​سازی را به برخی دوستان همیشه حاضر در صحنه تلویزیون یاد داد، که برنامه سازی این نیست که چند مهمان را دعوت کنین و با هم گپ بزنین و از هم تعریف کنین و توقع داشته باشین مردم هم شما را تماشا کنند؛ همان اتفاقی که از صبح عید قربان در تمام شبکه​های تلویزیونی رخ داد! حالا برخی برنامه​ها به خاطر مهمانانشان کمی با مزه بود و برخی هم کلا بلندگوی تبلیغاتی فلان بازیگر و خواننده و...این کل برنامه ریزی رسانه ملی برای یک روز عید مردم است!

و زنده باد استاد که وسط حرف​هایش از ترافیک همیشگی خیابان بهار هم گفت؛ خیابانی که هیچوقت پلیس به آن سر نمی​زند و همیشه هم ماشین​ها به راحتی در آن دوبله و سوبله پارک می​کنند! از تقاطع سمیه گرفته تا انتهای بهار شمالی، مسیری که باید در 6 دقیقه طی شود، عصرها و غروب​ها حداقل 25 دقیقه وقت شما را می​گیرد!

* توضیح ضروری: اظهارات کیانیان در این یادداشت نقل به مضمون است.

میلاد
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۲:۳۲
زنده باد کیانیان دوست داشتنی (148425)
۱۳۹۲/۰۷/۲۶ ۰۱:۳۳
اين درسته! بياييد مثل ايشون باصدا وسيما برخورد كنيم! من گفتم ومى گم ضرغامي ؛ چمدونتو ببند ! خودت استعفا كن ! والا بداپشيمون ميشي نگى نگفتى (148701)
علی
United Kingdom
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۳:۰۱
ببخشید مگه کیانیان کیه ؟!
اتفاقا اونم با تلویزیون مطرح شد (148444)
قاسمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۳:۱۳
علی آقا
کیانیان با تلویزیون مطرح نشده بلکه تلویزیون با امثال کیانیان مطرح شده (148449)
۱۳۹۲/۰۷/۲۶ ۰۰:۲۱
موافق درود بر شما و نظر ارزنده و زیباتون (148686)
۱۳۹۲/۰۷/۲۶ ۰۱:۴۴
ببخشيد برادر ! اين نفرت رو صدا وسيما داره تو دلمون ميكاره از همه فقط تأييد مي خواد مجرياش هم مثل برده فقط أوامر تو گوش شون رو انجام ميدن اگه كسي تأييد نكنه زود ميگن وقت تمومه! ما هم اسگ...يم!درود به شرف رضا كيانيان!وپرويز پرستويى ....به خدا اين آه اقاي هاشمى بعد از اون ٢٠:٣٠بود (148703)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۳:۰۲
ﻛﻼ ﺁﻗﺎﻱ ﺑﺎﺯﻳﮕﺮ اﻧﺘﻆﺎﻣﻲ و ﭘﺮﺳﺘﻮﻳﻲ و ﻛﻴﺎﻧﻴﺎﻥ اﻧﺪ. ﺑﻴﺨﻮﺩ ﻧﻴﺴﺖ اﻳﻨﻘﺪﺭ ﺑﺰﺭﮒ و ﺷﺠﺎﻉ و ﺩﻭﺳﺖ ﺩاﺷﺘﻨﻲ اﻧﺪ. (148445)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۳:۳۸
پرستویی نه. (148460)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۸:۳۵
فیلم مارموکلش عالی بود (148582)
۱۳۹۲/۰۷/۲۶ ۰۱:۴۵
پرستويي اره ! (148705)
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۳:۰۸
آفرین بر استاد شجاع که حرفاش هم مثل بازیش عالیه
کسی که بخاطر کسب موقعیت حرف نمی زنه
وتو حرف زدنش منافع مردم رو در نظر میگیره واین جعبه جادویی رو سرجاش نشونده (148447)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۴:۳۵
جعبه جادویی نه جعبه سانسور رو (148486)
کسری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۴:۰۴
آقای علی منصفانه حرف بزن. نقطه شروع مطرح شدن کیانیان با کیمیای محمدرضا درویش بود و بعدشم با خانه ای روی آب بود که محبوب شد و تلویزیون به سراغش امد برای پروژه های بزرگ. (148469)
مهدی 92
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۷:۲۹
اینچنین گفته نسخه صداوسیما را پیچیده که انگار چی گفته صحبتهاش معمولی ولی با لحنی متفاوت بود. (148554)
۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۹:۰۱
زنده باد جومونگ (148600)
اصفهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۷/۲۶ ۰۲:۱۱
تو دیگه چقدر سرخوشی!!!!!! (148706)
۱۳۹۲/۰۷/۲۶ ۰۵:۵۹
بله بله...
زنده باد...چقدر روزمرگي داريم!همه اش زنده باد و مرده باد
خسته شدم از زندگي
آقاي روحاني به خدا رقيب خوشگل و بور شما مرا نابود كرد
به احترام رايي كه به شما دادم به دادم برسين
به خدا ته خط ام،له ام كردن،خرد ام كردن،به دادم برس كه خدا به دادت برسه
خسته شدم به خدا به آخر خط رسيدم و آرزوم فقط مرگه
كاش ميشد ببينمت آقاي روحاني (148710)