>> بالاترین​نشان​فرهنگی فرانسه​براي​برادران​کوئن - بهار نیوز
 
به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۶ - ۱۹:۱۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ساعت ۱۴:۱۳
کد مطلب : ۱۸۳۲۰

بالاترین​نشان​فرهنگی فرانسه​براي​برادران​کوئن

گروه فرهنگ و هنر:​ جوئل و ایتن کوئن برادران فیلمساز آمریکایی در مراسمی در پاریس نشان فرمانده هنر و ادبیات فرانسه را دریافت کردند.
بالاترین​نشان​فرهنگی فرانسه​براي​برادران​کوئن
 بالاترین نشان فرهنگی فرانسه چهارشنبه به برادران کوئن اعطاء شد. جوئل کوئن پس از دریافت نشان فرمانده هنر و ادبیات، گفت: «گاهی اوقات زندگی با شما شوخی می‌کند. بعضی از آن‌ها بیجا هستند و بعضی خیلی خوب.» او ادامه داد: «این یکی از خوب‌ترین شوخی‌هایی است که زندگی با ما کرده است.»اورلی فیلیپتی وزیر فرهنگ فرانسه پس از اعطای نشان فرمانده هنر و ادبیات به برادران کوئن، گفت: «ارتباطی بسیار قوی بین سینمای فرانسه و سینمای آمریکا هست. بنابراین، طبیعی است از دو کارگردان بزرگ سینمای معاصر آمریکا تقدیر کنیم.»

نشان هنر و ادبیات در دهه 1950 با هدف تقدیر از کسانی که در ارتقاء هنر در فرانسه و سراسر دنیا نقش داشته‌اند، تاسیس شد.این نشان سه درجه دارد: فرمانده، افسر و شوالیه. از برندگان قبلی می‌توان به استیوی واندر و بونو خواننده، سر راجر مور، مایکل کین، دنیس هاپر و بروس ویلیس بازیگر و وونگ کار وای کارگردان اشاره کرد.هرچند برادران کوئن مشخصا فیلمسازان آمریکایی محسوب می‌شوند، اما با فرانسه بیگانه نیستند. هشت فیلم آن‌ها در جشنواره کن به نمایش درآمده و آن‌ها سال 1991 با فیلم «بارتون فینک» برنده جایزه نخل طلا شدند.

تازه‌ترین ساخته این دو «درون لوئین دیویس» هم امسال در کن جایزه بزرگ داوران را برد.این فیلم از 6 دسامبر (15 آذر) به طور محدود و از 20 دسامبر (29 آذر) به طور گسترده در آمریکای شمالی اکران می‌شود.اسکار آیزاک نقش اصلی «درون لوئین دیویس» را بازی می‌کند که بر صحنه موسیقی محلی در گرینوویچ ویلیج در نیویورک در دهه 1960 متمرکز است. کری مالیگان، جان گودمن، گارت هدلوند، اف. موری آبراهام و جاستین تیمبرلیک دیگر بازیگران فیلم هستند.برادران کوئن آخرین بار سال 2010 فیلم «شهامت» را روی پرده سینماها داشتند.آن‌ها سال 1997 برای «فارگو» برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شدند و سال 2008 با «پیرمردها کشوری ندارند» چهار جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم و کارگردان دریافت کردند.«تشنه خون»، «بزرگ کردن آریزونا»، «تقاطع میلر»، «وکیل هادساکر»، «بی‌رحمی تحمل‌ناپذیر»، «لبووسکی بزرگ»، «ای برادر، کجایی؟»، «قاتلان پیرزن»، «پس از خواندن بسوزان» و «یک مرد جدی» از دیگر ساخته‌‌های برادران کوئن است.
مرجع : خبرآنلابن

۱۳۹۲/۰۷/۲۵ ۱۴:۲۸
خیلی خوبن این دوتا. مخصوصاً لبووسکی بزرگ عالیه!!!!!!!!!!!!!!! (148479)