به روز شده در ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۱۲
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۲ ساعت ۲۲:۵۹
کد مطلب : ۱۸۷۲۵

جلسه کاخ​سفید برای تعویق تحریم‌های​ایران

گروه سياسي: رویترز خبر داد کاخ سفید، امروز پنجشنبه میزبان معاونان رهبران سران کمیته‌های مجلس سنا خواهد بود تا قانونگذاران را متقاعد کند تصویب تحریم‌های سخت علیه ایران را به تعویق بیندازند.
جلسه کاخ​سفید برای تعویق تحریم‌های​ایران
انتظار می‌رفت بسته جدید تشدید تحریم‌ها علیه ایران ماه گذشته به رأی گذاشته شود، اما دولت اوباما درخواست کرد تصویب آن به بعد از مذاکرات ایران و گروه 1+5 موکول شود. یکی از مقامات ارشد سنا به رویترز خبر داده دولت اوباما این بار هم با تشکیل این جلسه در پی به تعویق انداختن تصویب این تحریم‌هاست و این در حالی است که جمهوری‌خواهان در برابر تعویق دوباره آن مقاومت خواهند کرد؛ این مقام ارشد، اما، گفت که تصمیم‌گیری در این باره به سناتور «تیم جانسون» که دموکرات است و هری رید، رهبر حزب اکثریت سنا که او هم دموکرات است بستگی دارد.

کاخ سفید تأیید کرده که روز پنجشنبه جلسه‌ای برگزار خواهد شد اما سخنگوی این نهاد امریکایی درباره اینکه آیا موضوع این جلسه تعویق تحریم‌های ایران خواهد بود یا خیر، نظری نداده است.خانم کایتلین هایدن، یکی از سخنگویان کاخ سفید گفت: کنگره تا کنون از جمله شریکان تلاشهای ما بوده است. ما به مشورت‌های نزدیکمان مانند گذشته ادامه خواهیم داد.»وی افزود: «جلسه امروز بخشی از مشورت‌های همیشگی ماست که بعد از گفت‌وگوهای 1+5 با ایران انجام می‌شود.پیشتر گزارش شده بود وندی شرمن که در مذاکرات این بار ژنو حضور داشت با اعضای کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در جلسه‌ای محرمانه دیدار کرده است.
مرجع : فارس

۱۳۹۲/۰۸/۰۳ ۰۱:۳۶
ما درمقابل تحریم ها مثل شیر ایستادگی میکنیم (153533)