به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۱۲:۲۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ساعت ۱۴:۳۸
کد مطلب : ۱۸۸۱۸۶

بازار خدمات نفتی دچار رکود می‌شود

گروه اقتصادی: شرکت "ریستاد انرژی" در گزارشی پیش‌بینی کرد قیمتهای پایین نفت، بازار جهانی خدمات نفتی را پس از سه سال متوالی رشد، در سال ۲۰۲۰ دچار رکود می‌کند.
بازار خدمات نفتی دچار رکود می‌شود
اودون مارتینسن، مدیر تحقیقات خدمات میدان نفتی در شرکت "ریستاد انرژی" پیش‌بینی کرد اگر قیمت نفت در سال آینده ثابت بماند، درآمد خدمات میدان نفتی جهانی چهار درصد کاهش پیدا می‌کند. برای عرضه کنندگان این خدمات رشد منفی بازار خدمات در سال ۲۰۲۰ به معنای آن است که سه سال رشد متوالی بازار به پایان رسیده است.پیش‌بینی می‌شود بازار خدمات نفتی در سال ۲۰۱۹ به میزان دو درصد رشد می‌کند و به ۶۴۷ میلیارد دلار خواهد رسید اما در سال ۲۰۲۰ با قیمت ۶۰ دلار هر بشکه نفت برنت، این رقم به ۶۲۱ میلیارد دلار کاهش پیدا خواهد کرد.

در میان بخشهای مختلف بازار نفت، صنعت شیل احتمالا خرید خدمات میدان نفتی را در سال آینده به میزان شش درصد کاهش می‌دهد. بخش فراساحلی نیز با کاهش فعالیت تولید جدید و اکتشاف شرکتهای نفتی به منظور هزینه کمتر، یک درصد افت خواهد کرد. سایر فعالیتهای تولید نفت در خشکی به دلیل کاهش سرمایه‌گذاری کشورهای اوپک برای محدود کردن تولید، به کاهش پنج درصدی درآمد خدمات نفتی در خشکی منجر می‌شود.بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکت "ریستاد انرژی" دورنمای مثبت بازار خدمات میدان نفتی در سال ۲۰۲۱ را پیش‌بینی و اعلام کرد در این سال موج اکتشاف و تولید جدید باعث رشد پنج درصدی درآمدهای این بخش خواهد شد.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: بازار نفت