به روز شده در ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۴:۴۲
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۴ ساعت ۱۲:۳۸
کد مطلب : ۱۸۸۵۱۰

گالری گردی در نخستین روزهای پاییزی

گروه فرهنگ و هنر: نگارخانه‌ها و گالری‌های تهران همزمان با آغاز فصل پاییز با برگزاری نمایشگاه‌های هنری میزبان علاقه‌مندان به هنرهای تجسمی هستند.
گالری گردی در نخستین روزهای پاییزی
برخی از نمایشگاه‌هایی که در روزهای پنجشنبه و جمعه (۴ و ۵  مهر ماه) افتتاح می‌شوند و در این ایام برقرار هستند:
*************
 • گالری آ
نمایشگاه انفرادی طراحی آرزو شیروانی با عنوان «زیره» روز جمعه (۵ مهر ماه) در گالری آ افتتاح می‌شود و تا ۱۵ مهر ماه نیز ادامه دارد. همچنین نمایشگاه انفرادی نقاشی مجید فعال با عنوان «جزیره سرگردانی» در همین تاریخ در این گالری برپاست. گالری آ در خیابان کریم‌خان زند، ابتدای عضدی(آبان جنوبی)، کوچه ارشد، شماره ۷ واقع شده است. ساعت بازدید از این نمایشگاه نیز هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ امکان‌پذیر است.

از نمایشگاه «جزیره سرگردانی»
 • گالری الهه
نمایشگاه انفرادی مجسمه الهه کشاورز از تاریخ ۵ تا ۱۵ مهر ماه در گالری الهه برگزار است. ساعت بازدید از این نمایشگاه از ۱۶ الی ۲۰ فراهم است.همچنین گالری چهارشنبه‌ها و تعطیلات رسمی به غیر از جمعه‌ها تعطیل است. گالری الهه در بلوار افریقا، انتهای خیابان گلفام(سمت راست)،  بن بست امینی، پلاک ۳ واقع شده است. 
 • گالری اُ
نمایشگاه انفرادی نقاشی بهرو باقری با عنوان «حسی از یک فضا» روز جمعه (۵ مهر ماه) در گالری اُ افتتاح می‌شود و تا ۱۶ مهر نیز ادامه دارد. ساعات بازدید از این نمایشگاه یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۲ تا ۲۰ و جمعه‌ها از ۱۶ تا ۲۱ اعلام شده است. گالری روزهای شنبه تعطیل است.گالری اُ در خیابان سنایی، خیابان شاهین (خدری)، پلاک ۱۸ واقع شده است.
 • گالری ایوان 
نمایشگاه انفرادی نقاشی ویدا جیلانچی با عنوان «استمرار نور» نیز روز جمعه (۵ مهر ماه) در گالری ایوان افتتاح می‌شود و تا ۱۵ مهر برگزار است.ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است. گالری ایوان در الهیه، خیابان مهدیه، خیابان جبهه، کوچه لسانی، بن‌بست حمید، شماره ۱ واقع شده است. 
 • گالری دنا 
نمایشگاه انفرادی عکس ساسان مویدی به کیوریتوری فرشید پارسی کیا و با عنوان «وداع» از ۵ تا ۱۵ مهرماه در گالری دنا برگزار است. ساعت بازدید از این نمایشگاه ۱۶ الی ۲۰ عنوان شده است.گالری دنا در میدان فردوسی، خیابان سپهبد قرنی، کوچه سوسن، پلاک ۴ واقع شده است.
 • گالری سایه
نمایشگاه انفرادی طراحی و نقاشی دیجیتال امیر عندلیب با عنوان «مکعب‌های تاریک» روز جمعه (۵ مهر ماه) در گالری سایه افتتاح می‌شود و تا ۱۰ مهر نیز ادامه دارد.گالری سایه در خیابان کریم‌خان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ۲۱ واقع شده است.همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۱ تا ۲۰ اعلام شده است. مراسم افتتاحیه نیز روز جمعه از ساعت ۱۷ تا ۲۱ برگزار می‌شود.گالری سایه پنجشنبه‌ها تعطیل است.
 • گالری سیحون 
نمایشگاه انفرادی نقاشی علی قهرمانی با عنوان «باد صبا» از ۵ تا ۱۷ مهرماه در گالری سیحون برگزار می‌شود. گالری سیحون در خیابان وزرا، خیابان چهارم، پلاک ۱۱ واقع شده است.همچنین امکان بازدید از این نمایشگاه از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۱ تا ۱۹ و جمعه‌ها ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.گالری سیحون دوشنبه‌ها تعطیل است.
 • گالری شیرین
گالری شیرین از ۵ تا ۱۷ مهر میزبان دو نمایشگاه هنری است. نمایشگاه انفرادی نقاشی نازنین افشار با عنوان «گمگشته در گذار» و نمایشگاه انفرادی مجسمه مجید محسنی با عنوان «رویای آهنی» روز جمعه (۵ مهر ماه) افتتاح می‌شوند.ساعات بازدید از این نمایشگاه جمعه‌ها  ۱۶ الی ۲۰  و شنبه تا پنجشنبه ۱۱ الی ۲۰ اعلام شده است. گالری دوشنبه‌ها تعطیل است.گالری شیرین در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه‌ ۱۳، شماره ۵ واقع شده است.
 • گالری نگر 
نمایشگاه گروهی طراحی و نقاشی آثار پیشکسوتان با عنوان «خبره نگر» از ۵ تا ۱۰ مهر ماه گالری نگر برگزار می‌شود. ساعات بازدید از این نمایشگاه هر روز به غیر از شنبه‌ها و پنجشنبه‌ها ۱۳ تا ۲۰ اعلام شده است. همچنین مراسم افتتاحیه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برگزار می‌شود.گالری نگر در خیابان قیطریه، ضلع جنوبی پارک، خیابان روشنایی، کوچه دلارام، پلاک ۳۳ واقع شده است. 
 • گالری گلستان 
نمایشگاه زیورهای کبالت (بخشش زمین) روز جمعه (۵ مهر ماه) در گالری گلستان افتتاح می‌شود. این نمایشگاه تا ۱۰ مهر ماه ادامه دارد. گالری گلستان در دروس، خیابان کماسایی، شماره ۳۴ واقع شده است. همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه جمعه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ تا ۲۰ فراهم است.گالری پنجشنبه‌ها تعطیل است.
 • گالری کاما 
نمایشگاهی از آثار نقاشی و عکس «هومن مهردانا» با عنوان «بن بست» از روز جمعه (۵ مهر ماه) در گالری کاما برپا می‌شود.این هنرمند که سابقه عکاسی و فیلمسازی را در کارنامه هنری خود دارد، در این نمایشگاه ۲۲ اثر نقاشی و عکس پرتره را به نمایش می‌گذارد. ۱۵ اثر نقاشی این هنرمند با تکنیک رنگ و روغن روی بوم و پنل خلق شده‌اند و هفت عکس نیز با نگاتیو و چاپ دستی، ثبت شده اند.مهردانا درباره این نمایشگاه می‌گوید: «بن بست» یک وضعیت است و به معنی اتفاق در یک کوچه ی بن بست نیست، به مفهوم رخ دادن اتفاقات واقعی زندگی بعد از یک تجربه است. این آثار حس و حال همه انسان های معاصری است که هر کدام بن بست را زندگی می کنند.نمایشگاه«بن بست» از ۵ تا ۱۱ مهر در گالری کاما برپا می‌شود. علاقه‌مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند به خیابان پاسداران، گلستان دهم، پلاک ۴۴ طبقه دوم مراجعه کنند.
 • گالری‌های دیلمان و آریا 
«شریعتی؛ پوشه دوم»، دومین پروژه از مجموعه سه‌گانه شهری‌ پس از خیابان ولیعصر و محصول یک‌ سال فعالیت مستمر یک گروه ۳۵ نفره است که با نمایش آثار ۲۴ هنرمند در مهر ماه در دو گالری آریا و دیلمان به نمایش گذاشته می‌شود.این پروژه به کیوریتوری رامیار منوچهرزاده یک کارگاه آموزشی است که تلاش دارد هر سال نسل جدیدی از هنرمندان جوان را معرفی کند و بر این باور است که شهر به عنوان یک امکان و پتانسیل بالقوه فرصتی‌ برای مکاشفات هنری است.این نمایشگاه روز جمعه (۵ شهریور ماه) به صورت همزمان در گالری‌های دیلمان و آریا افتتاح می‌شود و تا ۲۶ مهرماه نیز ادامه دارد. گالری دیلمان در خیابان شریعتی، خیابان پور مشکاتی (کودکان غزه)، شماره ۵ و گالری آریا در خیابان ولیعصر، بالاتر از سه‌راه دکتر بهشتی، کوچه زرین،پلاک ۱۰ واقع شده‌اند.
 • گالری هفت‌ثمر 
نمایشگاه انفرادی نقاشی و مجسمه فرزانه فرزانه با عنوان «اینک انسان ـ اینک زمین» از ۵ تا ۱۰ مهر ماه در گالری هفت‌ثمر برگزار می‌شود.گالری هفت‌ثمر در خیابان مطهری، کوه نور، کوچه پنجم، شماره ۸ واقع شده است.ساعات بازدید از این نمایشگاه نیز ۱۶ تا ۲۰ اعلام شده است.گالری هفت‌ثمر پنج‌شنبه‌ها تعطیل است.
 • گالری شروه 
نمایشگاه گروهی نقاشی برای گرامیداشت یاد عربعلی شروه روز جمعه (۵ مهر ماه) در گالری شروه افتتاح می‌شود و تا ۱۷ مهر ماه نیز ادامه دارد. 
در این نمایشگاه آثار علیرضا آسانلو، مرتضی اسدی، ابراهیم اکبری گرز، یعقوب امدادیان، سعید امدادیان، محمدرضا ایزدخواه، علی باقری، عبدالحمید پازوکی، علی تقوی بلسی، حبیب توحیدی، هما توکلی، فاطمه چاوشی، پرویزحیدرزاده، واحد خاکدان، مرتضی خسروی، حبیب درخشانی، کامبیز درمبخش، حسینعلی ذابحی، احمد زهدی، عربعلی شروه، شیوا شروه، ترانه صادقیان، مهدی علایی نژاد، محمدرضا فیروزه ای، محمد هادی فدوی، مرضیه قره داغی، پرویز معزز، مسیحا ماندگار، جلال متولی‌، معصومه مظفری، علی ندایی، اکبر نیکان پور، جعفر نجیبی، هومن نصیری، بهاره ملاعلی پور، احمد وکیلی، رضا هدایت، داور یوسفی و آرمان یعقوب‌پور به نمایش گذاشته شده است. گالری شروه در میدان فاطمی، میدان گلها، خیابان کاج جنوبی، کوچه سوم، پلاک ۱۲، واحد۲  واقع شده است.مراسم افتتاحیه این نمایشگاه روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) از ساعت ۱۶ الی ۲۰ برگزار می‌شود. همچنین امکان بازدید هر روز به غیر از پنجشنبه‌ها از ساعت ۱۶ تا ۱۹ امکان‌پذیر است. 
 • گالری والی 
  نمایشگاه انفرادی نقاشی و مجسمه سعیده حاتمی با عنوان «چیرگی» از ۵ تا ۱۶ مهر ماه در گالری والی برگزار می‌شود. گالری والی در میدان ونک، خیابان شهید خدامی، پلاک ۷۲ واقع شده و ساعت بازدید نیز از هر روز (به غیر از شنبه‌ها) ۱۲ الی ۲۰ و جمعه‌ها ۱۶ الی ۲۰ اعلام شده است.
 • گالری هور 
نمایشگاه انفرادی نقاشی آثار مهدی حسینی روز جمعه (۵ مهر ماه) در گالری هور افتتاح می‌شود و تا ۲۲ مهر ماه نیز ادامه دارد.  گالری هور در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی شمالی، کوچه نعیمی، شماره ۱۲ واقع شده است.همچنین ساعات بازدید از این نمایشگاه در روزهای یکشنبه تا جمعه ساعت ۱۵ تا ۲۰ اعلام شده است.گالری روزهای شنبه تعطیل است.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: گالری