کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

حمله تروریستی داعش به ارتش مصر با ۱۹ کشته

5 مهر 1398 ساعت 19:58

گروه بین‌الملل: منابع خبری مصری از کشته شدن ۱۵ تا ۱۹ سرباز مصری در حمله عناصر مسلح گروه‌ تروریستی داعش به آن‌ها در شبه جزیره سینا خبر داد.


شبکه قطری الجزیره به نقل از این منابع گزارش داد که عناصر مسلح در این حمله، ۱۹ نیروی نظامی مصر را که در بین آن‌ها یک افسر نیز وجود دارد، کشته‌اند. بر اساس این گزارش، حمله به نیروهای مصری در منطقه «تفاحه» واقع در جنوب شهر «بئر العبد» واقع در شمال شبه جزیره سینا صورت گرفته است. همزمان با انتشار این خبر، گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفت و اعلام کرد که این حمله ظهر امروز جمعه رخ داد و عناصر این گروه به یک مرکز ایست‌ و بازرسی ارتش مصر حمله کردند. خبرگزاری «اعماق» داعش تعداد کشته‌ها را ۱۵ نفر اعلام کرده و مدعی شده است که همه نیروهای ارتش مصر حاضر در این مرکز را کشته است.

 منطقه شبه جزیره سیناء مصر محل فعالیت گروه‌های مسلح تروریستی نزدیک به داعش است. یکی از این گروه‌ها گروهک تروریستی «انصار بیت‌المَقْدِس» است که بعد از اعلام وجود در تابستان ۲۰۱۴، رسما با گروه تروریستی داعش اعلام بیعت کرد. ارتش مصر از آن زمان به این گروه تروریستی اعلان جنگ کرد و حتی چندین عملیات گسترده امنیتی انجام داد ولی عناصر داعش همچنان در شبه جزیره سینا گاه و بی‌گاه علیه نیروهای مصری عملیات تروریستی انجام می‌دهند.
 


کد مطلب: 188585

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/188585/حمله-تروریستی-داعش-ارتش-مصر-۱۹-کشته

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir