کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یک شانزدهم جام حذفی فوتبال؛

صعود پرسپولیس با شکست ماشین سازی

8 مهر 1398 ساعت 17:21

گروه ورزشی: پرسپولیس تهران در دیدار با ماشین سازی تبریز در جام حذفی به پیروزی رسید تا به مرحله یک هشتم صعود کند. در این بازی علیپور در دقیقه ۸۸ یک پنالتی از دست داد ولی امیری در دقیقه ۱۰۱ گل برتری را به ثمر رساند.


به گزارش مهر، تیم های فوتبال پرسپولیس و ماشین سازی در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت ۱۵ امروز به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید. در این بازی که در زمین بنیان دیزل تبریز برگزار شد، وحید امیری (۱۱+۹۰) برای پرسپولیس گلزنی کرد.  گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس تیمش را در این مسابقه با ترکیبی متفاوت به زمین فرستاد و بیشتر بازیکنان اصلی این تیم را نیمکت نشین کرد.
علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی، محمد نادری (۶۵ - محمد انصاری)، مهدی شیری، محسن ربیع خواه، بشار رسن، مهدی ترابی، وحید امیری، مهدی عبدی (۶۴ - علی علیپور) و جونیور براندائو (۷۴ - احمد نوراللهی) ۱۱ بازیکن سرخپوشان در این مسابقه بودند.
نیمه اول این مسابقه در اختیار پرسپولیس بود و ماشین سازی فرصت قابل توجهی برای گلزنی به دست نیاورد. پرسپولیس در نیمه نخست سه بار این فرصت را داشت که دروازه ماشین را باز کند. محمدحسین کنعانی زادگان مدافع پرسپولیس که سال گذشته در ماشین سازی بازی می کرد و انگیزه زیادی برای گلزنی داشت، یکبار در دقیقه ۲۰ ضربه «برگردانی» را به سمت دروازه حریف زد که با اختلاف کم به اوت رفت.
این مدافع در دقیقه ۲۳ هم در محوطه شش قدم ماشین سازی فرصت گلزنی داشت که حامد لک دروازه بان حریف این توپ را مهار کرد.
در دقیقه ۳۹ هم پرسپولیس صاحب یک ضربه کاشته شد. مهدی ترابی پشت این توپ ایستاد اما ضربه او را حامد لک به کرنر فرستاد.
در نیمه دوم هم این تیم پرسپولیس بود که بازی برتری را نسبت به حریفش به نمایش گذاشت. کنعانی زادگان که در تمام ضربات ایستگاهی و کرنرها در محوطه جریمه ماشین سازی حضور داشت، در دقیقه ۶۰ توانست گلزنی کند ولی کمک داور قبل از آن آفساید اعلام کرده بود.
سرخپوشان در دقیقه ۷۶ هم تا آستانه گلزنی به ماشین سازی پیش رفتند. بشار رسن در این دقیقه یک ضربه فنی به سمت دروازه حریف زد ولی حامد لک به زیبایی این توپ را به کرنر فرستاد. در دقیقه ۸۰ علی علیپور مهاجم پرسپولیس در محوطه جریمه ماشین سازی سرنگون شد و داور به نفع سرخپوشان تهرانی پنالتی اعلام کرد. این تصمیم  کوپال ناظمی اعتراض شدید نیمکت ماشین سازی را در پی داشت و باعث شد تا جریان مسابقه ۸ دقیقه متوقف شود. داور بازی هم دو عضو نیمکت ماشین سازی از جمله رسول خطیبی سرمربی این تیم را اخراج کرد.
علی علیپور که این پنالتی را به دست آورده بود، سرانجام بعد از هشت دقیقه توقف بازی پشت این ضربه قرار گرفت ولی این ضربه را هم حامد لک مهار کرد تا پرسپولیس در گلزنی ناکام بماند. رسول خطیبی که تا هنگام ضربه پنالتی زمین را به سمت رختکن ترک نکرده بود، بعد از مهار پنالتی توسط دروازه بان تیمش کنار خط رفت و با نشان دادن آسمان به تصمیم داور کنایه زد. برای این مسابقه ۱۱ دقیقه وقت اضافه در نظر گرفته شد. در حالی که بازی رو به اتمام بود و همه خود را آماده دو وقت ۱۵ دقیقه ای می کردند، وحید امیری با پاس زیبای بشار رسن در دقیقه ۱۱ + ۹۰ گل برتری پرسپولیس را به ثمر رساند. به این ترتیب پرسپولیس راهی مرحله یک هشتم نهایی شد. 


کد مطلب: 188852

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/188852/صعود-پرسپولیس-شکست-ماشین-سازی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir