به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۹:۱۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ ساعت ۱۴:۲۶
کد مطلب : ۱۸۸۹۱۷

جام حذفی،‌ جام لیگ برتری‌ها

گروه ورزشی: با برگزار شدن بازی‌های مرحله یک شانزدهم نهایی، تنها یک تیم لیگ برتری مغلوب حریف دسته پایین‌تر خود شد تا بر خلاف سال قبل که داماش دسته دویی توانست به فینال صعود کند، امسال شگفتی خاصی را در جام حذفی شاهد نباشیم.
جام حذفی،‌ جام لیگ برتری‌ها
مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال ایران امروز (سه‌شنبه) با دیدار سردار بوکان و شهرداری ماهشهر به پایان می‌رسد تا چهره ۱۶ تیم برتر این جام مشخص شود. جامی که سال گذشته با شگفتی بزرگی همراه بود و داماش گیلان دسته دویی توانست به فینال برسد.اتفاقی که به نظر نمی‌رسد در جام امسال رخ دهد و جام حذفی امسال، جام لیگ‌برتری‌ها خواهد بود. مرحله یک شانزدهم نهایی جایی بود که تیم‌های لیگ برتری به جدول این جام اضافه شدند و انتظار می‌رفت همانند سال‌های گذشته شگفتی را در این جام ببینیم و اما این اتفاق تنها دو بار و آن هم در شیراز و ماهشهر رخ داد و سایر تیم‌های لیگ برتری توانستند از سد حریفان خود بگذرند و به مرحله بعد صعود کنند.

در بین ۱۶ تیم برتر جام حذفی، ۱۱ تیم لیگ برتری، سه تیم دسته اولی، یک تیم دسته دویی (با احتساب برنده دیدار شهرداری ماهشهر و سردار بوکان) و یک تیم دسته سومی حضور دارند. شگفتی اول در شیراز رقم خورد و فجرسپاسی علی رغم شکست ۲ بر یک برابر فولاد در نیمه نخست، توانست با گل میلاد غریبی بازی را به تساوی بکشاند و در ضربات پنالتی مهمان خود را شکست دهد و به جمع ۱۶ تیم برتر صعود کند. در دیگر شگفتی دیروز، استقلال نوین ماهشهر توانست در خانه و با نتیجه ۲ بر یک مس نوین کرمان دسته دویی را شکست دهد و به مرحله بعد صعود کند.در بین تیم‌های لیگ برتری حاضر در مرحله یک‌ شانزدهم نهایی، هیچ تیمی به غیر از فولاد، مغلوب تیم دسته پایین‌تر نشد تا جام حذفی شاهد حضور ۱۱ تیم لیگ برتری در جمع ۱۶ تیم برتر باشد.
مرجع : ایسنا
برچسب ها: جام حذفی