به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۱۸ - ۱۷:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۰۳ ساعت ۱۹:۲۴
کد مطلب : ۱۹۰۷۵۷
هفته هشتم لیگ برتر فوتبال؛

جشنواره گل پرسپولیس در بوشهر و پرواز با شاهین

گروه ورزشی: تیم فوتبال پرسپولیس تهران در هفته هشتم لیگ برتر فوتبال برابر تیم شاهین بوشهر به پیروزی پرگل رسید. در این بازی که دو اخراجی داشت، علی علیپور مهاجم سرخپوشان توانست به تنهایی سه بار گلزنی کند.
جشنواره گل پرسپولیس در بوشهر و پرواز با شاهین
به گزارش مهر، تیم های فوتبال پرسپولیس و شاهین شهرداری بوشهر از ساعت ۱۶:۴۵ امروز جمعه در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه ۵ بر صفر به سود پرسپولیس به اتمام رسید. در این بازی که در ورزشگاه شهید مهدوی بوشهر برگزار شد، علی علیپور (۶، ۳۸ و ۵۵)، وحید امیری (۲۹) و شجاع خلیل زاده (۶۷) برای پرسپولیس گلزنی کردند. بدون شک چهره ویژه این بازی علی علیپور بود که در هفت هفته گذشته نتوانسته بود برای پرسپولیس گلزنی کند ولی با به ثمر رساندن سه گل در این مسابقه از زیر فشار انتقادات خارج شد.
گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس در این بازی جونیور براندائو مهاجم برزیلی را نیمکت نشین کرد. بازیکنان پرسپولیس در این مسابقه علیرضا بیرانوند، محمد حسین کنعانی‌زادگان، محمد نادری، محمد انصاری (۶۶ - شجاع خلیل زاده)، مهدی شیری، احمد نورالهی (۷۴ - امیر روستایی)، محسن ربیع‌خواه، مهدی ترابی، وحید امیری(۴۶ - فرشاد احمدزاده)، امید عالیشاه و علی علیپور بودند.
پرسپولیس در نیمه نخست با وجود اینکه در زمین حریف بازی می کرد، کنترل توپ و میدان را بر عهده داشت و هجومی ظاهر شد. شاگردان گابریل کالدرون در پرسپولیس ابتدا روی پاس مهدی ترابی و توسط علی علیپور در دقیقه ۶ به گل رسیدند تا شیرازه تیم شاهین از هم پاشیده شود.
در دقیقه ۲۹ وحید امیری روی شوت احمد نوراللهی و دفع ناقص دروازه بان شاهین توانست صاحب توپ شود و با پشت سر گذاشتن دروازه بان حریف، گل دوم را به ثمر رساند.  علی علیپور که تا هفته هشتم موفق نشده بود برای پرسپولیس گلزنی کند، علاوه بر دقیقه ۶، در دقیقه ۳۸ هم توانست گل دوم خودش و گل سوم پرسپولیس را به ثمر برساند تا این بازی در نیمه نخست با نتیجه ۳ بر صفر تمام شود. در نیمه دوم هم برتری از آن پرسپولیس بود و فقط ۱۰ دقیقه زمان برد تا علی علیپور با یک ضربه سر گل سوم خودش و گل چهارم پرسپولیس را وارد دروازه شاهین کند. علیپور پیش از این در دقیقه ۵۰ پاس عالی مهدی ترابی را در موقعیت دروازه خالی به گل تبدیل نکرده بود.
در دقیقه ۵۷ شاهین توپی را به تیرک دروازه پرسپولیس زد ولی امید عالیشاه مهاجم پرسپولیس هم در ضد حمله یک موقعیت تک به تک را از دست داد. در دقیقه ۶۷ شجاع خلیل زاده که فقط یک دقیقه از ورودش به زمین به جای محمد انصاری می گذشت توانست با پاس در عرض مهدی ترابی گل پنجم پرسپولیس را به ثمر برساند تا بازی در نهایت با همین پنج گل به پایان برسد. در این مسابقه امیرحسین موسی زاده بازیکن شاهین در دقیقه ۸۸ با دریافت کارت قرمز از زمین مسابقه اخراج شد. همچنین پرسپولیس در دقایق پایانی به خاطر مصدومیت مهدی ترابی و نداشتن یار تعویضی ۱۰ نفره بازی کرد. فرشاد احمدزاده بازیکن پرسپولیس هم در وقت های تلف شده با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد. پرسپولیس با این برد ۱۵ امتیازی شد و به رده چهارم رفت. شاهین هم با یک امتیاز قعرنشین لیگ ۱۶ تیمی است.

سایپا ترمز سپاهان را کشید/ باخت ذوب آهن مقابل پیکان
تیم فوتبال سپاهان در هفته هشتم لیگ برتر مقابل سایپا متوقف شد و پیکان برابر ذوب آهن به پیروزی رسید. در ادامه مسابقات هفته هشتم لیگ برتر و از ساعت ۱۶:۴۵ امروز جمعه دو بازی به صورت همزمان برگزار شد. سپاهان، تیم صدرنشین لیگ در ورزشگاه فولادشهر به مصاف سایپا رفت که این مسابقه با نتیجه تساوی بدون گل خاتمه یافت. سپاهان فعلا و بدون در نظر گرفتن نتیجه بازی تراکتور با صنعت نفت با ۱۸ امتیاز صدرنشین است. در دیگر بازی امروز، پیکان در تهران از ذوب آهن میزبانی کرد که این بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود پیکان خاتمه یافت. فراز امامعلی (۲۸) و شهریار مغانلو (۵۷) برای پیکان و ارسلان مطهری (۹۱) برای ذوب آهن در این مسابقه گلزنی کردند. ذوب آهن با علیرضا منصوریان چهارمین باختش را متحمل شد تا با ۴ امتیاز در رده چهاردهم جدول باقی بماند. پیکان با این برد با ۸ امتیاز در رده دهم قرار گرفت.

نساجی بازهم شکست خورد/ برد نکونام با فولاد مقابل تیم سابق
نساجی بازهم شکست خورد/ برد نکونام با فولاد مقابل تیم سابق
تیم فوتبال فولاد خوزستان در دیدار با نساجی در هفته هشتم لیگ برتر به پیروزی رسید.  تیم های فولاد خوزستان و نساجی مازندران امروز جمعه در چارچوب هفته هشتم لیگ برتر به مصاف هم رفتند که این بازی با یک گل به سود فولاد به اتمام رسید. در این بازی که از ساعت ۱۷ در ورزشگاه شهدای فولاد برگزار شد، احمد عبدالله زاده (۸۸) توانست تک گل فولاد را به ثمر برساند. این دیدار تقابل جواد نکونام سرمربی فعلی فولاد با تیم سابق خود هم محسوب می شد. فولاد با این برد ۱۵ امتیازی شد تا با تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رده پنجم جدول قرار بگیرد. نساجی هم که هفته گذشته مقابل تراکتور شکست خورده بود، با باخت امروز ۹ امتیازی ماند و در رده نهم قرار گرفت.