به روز شده در ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۳:۰۳
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب : ۱۹۱۸۲۷

۴۰درصد پزشکان از قانون تمکین کردند

گروه اقتصادی: معاون سازمان امور مالیاتی با بیان اینکه تاکنون ۴۰ درصد پزشکان در سامانه مالیاتی ثبت نام کرده اند، گفت: مجموع فرار و معافیت مالیاتی در کشور به ۹۰ هزار میلیارد تومان می رسد.
۴۰درصد پزشکان از قانون تمکین کردند
محمد مسیحی اظهار داشت: مالیات تابع سیستم نظام مالیاتی است که اگر هرجزئی از سیستم به درستی عمل نکند به هدف عالیه که وصول مالیات به معنای واقعی است نخواهیم رسید.معاون سازمان امور مالیاتی افزود: اجتناب از پرداخت مالیات در کنار فرار مالیاتی در تمامی کشورها نظام های مالیاتی را تهدید می کنند. اقتصاد نفتی از یک طرف و سطح معافیت های مالیاتی در کشور از طرف دیگر بخش های نظام مالیاتی را از تیررس مالیات خارج کرده است. همه این ها باعث شده در کشور ما فرار مالیاتی نسبت به کشورهای دیگر بالاتر باشد.وی ادامه داد: براساس برآوردها ۳۵ هزار تا ۴۰ هزار میلیارد تومان به طور متوسط فرار مالیاتی داریم.مسیحی درباره میزان فرار مالیاتی در کشور، گفت: ۴۰ درصد معافیت مالیاتی داریم که عددی معادل ۵۰ هزار میلیارد تومان را به اقتصاد کشور تحمیل می کند، همچنین فرار مالیاتی ۴۰ هزار میلیارد تومانی نیز نشان می دهد ۹۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی و معافیت مالیاتی داریم.

وی تاکید کرد: معافیت مالیاتی فرار مالیاتی را تحت تاثیر زیادی قرار می دهد که مصداق بی عدالتی است که جامعه به سمت فرار مالیاتی می رود.مسیحی افزود: هم مجلس و هم دولت در فراخوان پزشکان و وکلا در سامانه مالیاتی پیگیر بوده اند که تاکنون ۴۰ درصد پزشکان ثبت نام کرده اند. جامعه پزشکی با الزام قانونی به عنوان گروه پیشرو در اجرای قانون هستند. کانون وکلا نیز برای معرفی اسامی اعلام آمادگی کرده است که بعد از هدفمند کردن قانون به ریزداده های مالیاتی خواهیم رسید.
مرجع : مهر
برچسب ها: مالیات