به روز شده در ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۵:۰۸
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ ساعت ۱۰:۵۲
کد مطلب : ۱۹۱۸۸۰

اسرائیل، مركز پایتخت سوریه را هدف قرار داد‎

ساختمان هدف قرار گرفته در دمشق
ساختمان هدف قرار گرفته در دمشق
گروه بین‌الملل: تلویزیون دولتی سوریه می‌گوید یک ساختمان نزدیک سفارت لبنان در دمشق هدف حمله قرار گرفته، دو نفر کشته و شش تن زخمی شده‌اند. همزمان ارتش اسرائیل می‌گوید عضو ارشد جهاد اسلامی فلسطین را در غزه هدف قرار داده است.

حمله‌ای که سوریه آن را «مرگبار» توصیف کرده بامداد سه‌شنبه ۲۱ آبان در دمشق صورت گرفته‌است.
هنوز جزئیات مشخصی منتشر نشده‌، اما روزنامه تایمز اسرائیل می‌گوید «چند نفر کشته شده‌اند». تایمز اسرائیل همچنین به‌نقل از خبرگزاری دولتی سوریه گزارش داده که پدافند هوایی سوریه فعال شده و به یک «عامل متخاصم» در منطقه داریا حمله کرده‌ است. گزارش‌ها در مورد وقوع انفجار در ساختمان نزدیک سفارت لبنان کم‌وبیش همزمان با حمله اسرائیل به ساختمانی در غزه منتشر شده‌است.

روز سه‌شنبه ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد ساختمانی در باریکه غزه، که بهاء ابو العطا، عضو ارشد جهاد اسلامی فلسطین، در آن بوده، را هدف قرار داده است. ارتش اسرائیل می‌گوید این حمله در همکاری با سرویس امنیت داخلی این کشور انجام شده‌است. خبرگزاری فرانسه به نقل از ساکنان منطقه‌ای که به آن حمله شده می‌گوید خانه بهاء ابو العطا هدف قرار گرفته‌است. مقام‌های بیمارستانی در غزه نیز گفته‌اند دو نفر در این حمله کشته شده‌اند. گفته می‌شود بهاء ابو العطا فرمانده جهاد اسلامی در شمال غزه بود که رسانه‌های اسرائیلی او را عامل شماری از حملات به اسرائیل معرفی کرده‌اند.

رویترز به نقل از یک عضو جهاد اسلامی گزارش داده حمله دمشق خانه یکی از مقام‌های این گروه را هدف قرار داده و یکی از پسران این فرد کشته شده‌است. بنا بر این گزارش خانه متعلق به «اکرم العجوری» رهبر شاخه سیاسی این گروه بود. اسرائیل پیشتر به اهدافی مرتبط با ایران، حزب‌الله لبنان و برخی دیگر گروه‌های شبه‌نظامی در مناطق مختلفی از جمله در سوریه، لبنان یا باریکه غزه حمله کرده‌است. جهاد اسلامی فلسطین در فهرست «سازمان‌های تروریستی» اسرائیل، اتحادیه اروپا، ایالات متحده، بریتانیا و شماری دیگر از کشورها قرار دارد. اما جمهوری اسلامی ایران از حامیان جهاد اسلامی‌ است از گروه‌هایی مانند حماس یا جهاد اسلامی، به‌ عنوان گروه‌های «مقاومت» یاد می‌کند..