به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۶:۲۴
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ ساعت ۱۷:۰۸
کد مطلب : ۱۹۲۰۸۹

با کارت شخصی نمی‌توانید بنزین سوپر بزنید!

گروه اقتصادی: امکان سوخت‌گیری بنزین سوپر با کارت سوخت شخصی وجود ندارد و اگر شخصی برای سوخت‌گیری از کارت سوخت شخصی خود استفاده کند، دستگاه پیام می‌دهد که کارت شما غیرمجاز است!
با کارت شخصی نمی‌توانید بنزین سوپر بزنید!
در پی سهمیه‌بندی بنزین از بامداد امروز که بر اساس آن سهمیه خودروهای شخصی ماهانه ۶۰ لیتر تعیین و قیمت بنزین سهمیه‌ای در هر لیتر ۱۵۰۰ تومان، مازاد بر آن در هر لیتر ۳۰۰۰ تومان و هر لیتر بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومان اعلام شد، این سوال در اذهان ایجاد شد که آیا در این دوره نیز همانند دوره قبلی، سهمیه ۶۰ لیتر به بنزین سوپر نیز تعلق می‌گیرد یا خیر؟ فاطمه کاهی، سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این رابطه به ایسنا گفت: برای بنزین سوپر سهمیه‌ای در نظر گرفته نشده است؛ لذا متقاضیان بنزین سوپر باید از کارت سوخت جایگاه‌داران استفاده کنند؛ چون در غیر این صورت امکان سوختگیری نخواهد داشت. به گفته وی، افراد فقط می‌توانند با کارت جایگاه‌ها بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومانی دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هم گفت: شش روز دیگر (جمعه یک آذر) سهمیه جدید بنزین واریز خواهد شد.
 سهمیه بنزین خودروها تا شش ماه در کارت‌ها ذخیره شده و قابل برداشت است؛ به عنوان مثال سهمیه ماهانه‌ی ۶۰ لیتر خودروهای شخصی تا سقف ۳۶۰ لیتر قابل ذخیره بوده و بیش از این رقم قابل ذخیره نمی‌باشد.  سهمیه تمام کسانی که کارت دارند یا هنوز منتظر دریافت کارت هستند و یا بعدا کارت خواهند گرفت از امروز ذخیره شده و مردم نگران از بین رفتن سهمیه‌ی خود نباشند. در طرح جدید تمام خودروها حتی خودروهای لوکس و با ظرفیت موتور بالای ۲۰۰۰ هزار سی‌سی هم سهمیه ۶۰ لیتر در ماه را دریافت خواهند کرد.

همچنین مدیر برنامه‌ریزی پخش فراورده‌های نفتی درخصوص سهمیه‌بندی بنزین به توضیحات تکمیلی پرداخت که در ویدئوی زیر می‌بینید:
....