به روز شده در ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۱۸:۳۹
 
۱
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ ساعت ۱۳:۰۸
کد مطلب : ۱۹۲۲۱۷

نباید جوان معترض ۱۸ساله را اراذل و اوباش نامید

گروه سیاسی: نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جوان بیکاری که ۱۸ سال سن دارد و اعتراض می‌کند را نمی‌توان اراذل و اوباش بنامیم؛ این جوان متولد نیمه دوم انقلاب است.
نباید جوان معترض ۱۸ساله را اراذل و اوباش نامید
به گزارش ایسنا، جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز مجلس گفت: شرایط جامعه به نحوی است که امروز باید خیلی مراقب گفتارها و کردارهایمان باشیم. این موضوع هم در حوزه برخورد با اعتراض‌ها، نحوه مهار و مدیریت آنها و هم در برچسب‌هایی که می‌زنیم مورد توجه قرار دهیم. مردم بزرگ ایران اجازه دهند خادمین آنها در مجلس شورای اسلامی صادقانه با آنها صحبت کنند. این مشکلاتی که اکنون خودش را نشان می‌دهد ریشه در چندین دهه برخوردهای ما دارد و اگر کسی را به عنوان نفر واحد مقصر نشان دهیم منصفانه نیست. این موضوع حاصل کار همه ما نمایندگان، وکلا، وزرا و روسای قوا است که همه به نوعی هم در این دستاوردها و هم در کمبودها سهم داشته و مقصر هستیم. واقعیت این است که همه ما به جنگ واقعیت‌ها رفتیم و کسی که به جنگ واقعیت برود ذلت به سراغ او خواهد آمد، چرا که خداوند در ادیان الهی دستور داده که حیات ما منطبق با واقعیت و دیدن آن باشد.

محبی‌نیا اشاره کرد: آقای پارسایی مطالبی را در خصوص شیراز فرمودند؛ شیراز نسبت به دیگر استان‌ها اوضاع نگران‌کننده‌ای دارد. من و نمایندگان فارس خودمان را خادم ملت ایران می‌دانیم. ملت فارس بدانید اگر اشتباهی شما را ناراحت کرده است من محبی‌نیا هم شرمنده شما هستم. واقعیت این است که مجلس شورای اسلامی در جریان این تصمیم نبود، اما اکنون نگاه جمعی ما چیست؟ با آنهایی که به دنبال تخریب و اغتشاش هستند کاری نداریم. نیروهای نظامی و انتظامی با آنها برخورد خواهند کرد، ولی ملت شریف ایران سزاوار برخی واژگان و برخی برخوردها نیستند. جوان بیکاری که ۱۸ سال سن دارد و اعتراض می‌کند را نمی‌توان اراذل و اوباش بنامیم این جوان متولد نیمه دوم انقلاب است؛ در میاندوآب هم خیلی مفصل آمدند و اعتراض کردند. من هم از فرماندار، مسئولین سپاه، اطلاعات و نیروی انتظامی تشکر می‌کنم به نحوی برخورد شد که کوچک‌ترین مساله‌ای پیش نیامد.
برچسب ها: اعتراضات ايران