به روز شده در ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۱:۳۵
 
۴
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ساعت ۱۰:۴۲
کد مطلب : ۱۹۲۵۳

رقابت لبو و شلغم در درمان سرماخوردگی!

گروه علمي:​ یک کارشناس تغذیه معتقد است، لبو بیشتر از شلغم و چغندر در درمان سرماخوردگی تاثیر دارد.
رقابت لبو و شلغم در درمان سرماخوردگی!
 مسعود نصیری گفت: آنچه که بیشتر شاهد آن هستیم این است که مردم تمایل بیشتری به شلغم و چغندر پخته دارند و آن‌طور که باید به لبوی پخته تمایلی نشان نمی‌دهند. وی اظهارداشت: چغندر پخته با وجود خواصی که دارد حجم فراوانی از قند را وارد بدن افراد می‌کند که خصوصاً برای افرادی که قند بالا دارند، مناسب نیست.به گفته این کارشناس تغذیه، شلغم پخته می‌تواند مقدار فراوانی از گرمایی که هنگام پختن دریافت می‌کند در خود نگه دارد و به بدن فرد منتقل کند و به علاوه نرم کننده سینه و دستگاه گوارش نیز هست. نصیری با اشاره به اینکه در کتب علمی چیزی در خصوص خواص ضد باکتریایی شلغم نیامده است، افزود: اینکه مردم برای سرماخوردگی به مصرف شلغم روی می آورند بیشتر به علت روانی است.

وی اظهار داشت: لبو به دلیل وجود ماده رنگی خواص آنتی اکسیدانی دارد و هر یک دانه از رنگدانه‌های لبو می‌تواند دانه‌های چربی خصوصا LDL که در رگ‌ها رسوب می کند و باعث سختی عروق و بیماری قلبی می‌شود را مهار کند. این کارشناس تغذیه تصریح کرد: لبو همچنین نقش بسزایی در درمان و پیشگیری از کبد چرب و کاهش چربی خون دارد. نصیری یادآوری کرد: آب لبو هم می تواند فشار خون را تنظیم کند و مصرف روزانه آب لبو می تواند برای فشار خون مفید باشد. وی گفت: خواص آنتی اکسیدانی لبو برای پیشگیری از سرماخوردگی و تقویت سیستم ایمنی مفید است و همچنین در پیشگیری از آلزایمر و پارکینسون نقش دارد.
مرجع : ايسنا

۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ۱۰:۵۴
شلغم بخور سرما نخور................. (157060)
۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ۱۱:۰۸
رقابت لبو و شلغم در درمان عارضه صداقت آمریکایی! (157065)
يكي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ۱۱:۴۶
يك سؤالي برام پيش اومد، فرق لبو و چغندر چيه؟؟؟؟؟؟؟؟ مگه به چغندر پخته لبو نمي‌گند؟؟؟؟؟ (157090)
امیر-مشهد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ۱۵:۲۶
لبو ازچغندرفرنگی که قرمزه درست میشه ولی چغندر(قند) سفیده همین. (157276)
asma
United States
۱۳۹۲/۰۸/۰۷ ۱۳:۴۱
قدیم شلغم و لبو و سیب زمینی به لطف ارزانی غذای فقرا بود اکنون شلغم کیلو یی 2000تومان فقط مال پول دارهاست این چه بلایی بود که بر سر مردم نازل شده چه کسی قادر است مملکت را از این بهران گرانی نجات دهد اگر افراطیون تازه بگذارند (157164)