به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۰:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب : ۱۹۳۵۶۵

استقبال از «نون. خ» بیشتر از «پایتخت» بود

گروه فرهنگ و هنر: تهیه‌کننده سریال «نون خ» گفت:براساس نظرسنجی‌هایی که از کل کشور انجام شد، سری اول این سریال مخاطبان زیادی را جذب کرد و استقبال از آن بیشتر از سریال «پایتخت» بود.
استقبال از «نون. خ» بیشتر از «پایتخت» بود
مهدی فرجی روز یکشنبه در دیدار با اهالی فرهنگ و رسانه استان که در سرسرای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه برگزار شد، لوکیشن اولیه برای فیلم‌برداری سریال را روستای «کندوله» عنوان کرد و گفت: این سریال ۲۵ قسمتی در ماه مبارک رمضان سال آینده، هر شب از شبکه اول سیما و حدود ساعت ۱۰ شب پخش می‌شود.وی افزود: در سری دوم این سریال که تاکنون حدود ۱۲ قسمت آن نوشته شده است، ۷۰ درصد بازیگران را هنرمندان کرمانشاهی تشکیل می‌دهند.فرجی، استاندار کرمانشاه را فردی هنردوست دانست و تاکید کرد: باوجود اینکه حمایت مالی زیادی در کرمانشاه وجود نداشت و استان‌های دیگری بودند که تا ۷۰ درصد هزینه ساخت پروژه را متقبل می‌شدند اما آقای بازوند با هنر خود ما را متقاعد کرد که این سریال را در کرمانشاه بسازیم.

این تهیه‌کننده‌ تلویزیون با اشاره به ظرفیت‌های بسیار بالای استان کرمانشاه در همه زمینه‌ ها گفت: بنا داریم در این سریال مناطق گردشگری، موسیقی، لباس، اقوام، تنوع قومیتی و صنایع دستی کرمانشاه را به طور شایسته‌ای به همه مردم ایران معرفی کنیم.سریال نون خ به کارگردانی «سعید آقاخانی» و نویسندگی «امیر وفایی» است که نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک پخش شد. نون خ مخفف نقش سعید آقاخانی در این سریال (نورالدین خانزاده) است. این سریال در استان کرمانشاه ساخته شد.

بازیگرانی از جمله سعید آقاخانی، حمیدرضا آذرنگ، علی صادقی، هومن حاجی عبداللهی، نعیمه نظام دوست، سیروس میمنت، شیدا یوسفی، صبا ایزدپناه و هدیه بازوند در فصل اول این سریال در نوروز ۹۸ به ایفای نقش پرداختند.این سریال، داستانی اجتماعی و آمیخته با طنز دارد. نورالدین خانزاده (سعید آقاخانی) صاحب یک کارگاه فرآوری تخمهٔ آفتاب‌گردان است.کشاورزان هم‌محلی نورالدین، محصول تخمهٔ آفتاب‌گردان خود را به نورالدین فروخته‌اند. نورالدین این محصول را به شخصی ساکن تهران به نام میرزایی فروخته‌ است تا او این محصولات را در کشور ترکیه به فروش برساند.در همین حین، خبر می‌رسد که میرزایی از دنیا رفته‌ است و کشاورزان که از این خبر مطلع می‌شوند هر یک به نحوی سعی می‌کنند تا پول محصولاتی را که به نورالدین خانزاده فروخته‌اند، از او بگیرند. نورالدین هم طی گفتگوهای متفاوت با اطرافیان میرزایی متوجه می‌شود که او در اواخر زندگی‌اش آه در بساط نداشته‌ است.
مرجع : ایرنا
برچسب ها: سریال