به روز شده در ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۲۳:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۱ ساعت ۱۶:۵۰
کد مطلب : ۱۹۷۷۶۲

اعلام وضع اضطراری آتش‌سوزی در استرالیا

گروه حوادث: مقام‌های استرالیایی امروز جمعه در واکنش به بروز آتش‌سوزی در حدود 20 هزار هکتار از اراضی «قلمرو پایتختی استرالیا»، وضعیت اضطراری اعلام کردند.
اعلام وضع اضطراری آتش‌سوزی در استرالیا
به گزارش فارس، با گذشت کمتر از دو هفته از پایان آتش‌سوزی‌های گسترده در ایالت‌های جنوبی استرالیا که از شهریور ماه آغاز شده بود، امروز جمعه آتش‌سوزی اراضی در کانبرا پایتخت این کشور مقام‌های استرالیا را به اعلام وضع اضطراری مجبور کرده است.به نوشته خبرگزاری «آناتولی»، مقام‌های استرالیا در «قلمرو پایتختی استرالیا» که کانبرا پایتخت این کشور در ان قرار دارد، وضع اضطراری ناشی از اتش‌سوزی اعلام کردند.بنا بر گزارش رسانه‌های استرالیایی از قبیل «سیدنی مرنینگ هرالد»، حدود 20 هزار هکتار اراضی جنوب پایتخت استرالیا سوخته است. «آژانس امور اضطراری» استرالیا با هشدار درباره این آتش‌سوزی اعلام کرد، منازل مسکونی در معرض خطر هستند. این نهاد امدادی همچنین از ساکنان مناطق همجوار این حریق خواسته برای تخلیه مناطق آمادگی داشته باشند.
اعلام وضع اضطراری در پایتخت استرالیا در حالی صورت گرفته که اواخر دی ماهبه لطف باران و طوفان، بعد از چند ماه، آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه در جنوب این کشور مهار شده بود.این آتش‌سوزی‌ها که از شهریور ماه آغاز شد، موجب جان باختن ۲۹ نفر، کشته شدن میلیون‌ها حیوان و سوختن میلیون‌ها هکتار پوشش گیاهی و بیش از ۲۵۰۰ خانه شد. شدت آتش‌سوزی‌ها به حدی بود که جانورانی مانند «کوالا» و «والابی» و انواعی از گیاهان بومی استرالیا در لیست گونه‌های در خطر انقراض قرار گرفتند.