کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

دربی اولی ها در دیگ جوشان آزادی

17 بهمن 1398 ساعت 11:55

گروه ورزشی: دربی عصر امروز برای تعدادی از بازیکنان دو تیم اولین تجربه در این جنگ دیرینه و جذاب قلمداد می شود، ستاره هایی که هر یک شرایط متفاوتی در این تجربه دارند.


به گزارش "ورزش سه"، دربی 92 را می توان مصافی تاریخی برای تعدادی از بازیکنان امروز استقلال و پرسپولیس دانست، آنها که لقب دربی اولی ها را یدک می کشند و برای اولین بار در دیگ جوشان آزادی مقابل طیف گسترده ای از طرفداران وارد چمن سبز می شوند بلکه با حضورشان تفاوت را به سود تیم محبوب شان رقم بزنند.شاید تا امروز بسیاری از طرفداران دو تیم برای رقم زدن سرنوشت بازی جذاب و حساس امروز روی بازیکنانی حساب باز کرده بودند که از مدت ها قبل نام شان به عنوان نفرات کلیدی به گوش می رسید اما در این بین هستند بازیکنانی که در اولین دربی خود نباید از حضور و تاثیرگذاری شان در نتیجه نهایی بازی امروز غافل شد. این بازیکنان که تا قبل از این با پیراهن سایر تیم ها تجربه مقابله با دو تیم سرخابی پایتخت را داشتند حالا در قلعه دشمن این دوئل جذاب را تجربه می کنند. به همین بهانه نگاهی انداختیم به دربی اولی های بازی امروز.
امیرارسلان مطهری
جانشین شیخ امیدوار به شاهکار
خرید زمستانی فرهاد مجیدی، بازیکنی که سال ها بود زمزمه ها برای برتن کردن پیراهن استقلال اطراف او زیاد بود و هیچ وقت هم علاقه اش به این تیم را پنهان نکرد امروز برای اولین بار در دربی به مصاف پرسپولیس می رود. او که با پیراهن نفت، پارس جنوبی، ذوب آهن و ... بارها تجربه بازی مقابل مدافعان پرسپولیس را دارد امروز به عنوان جانشین خلف شیخ دیاباته مصدوم نقش زوج مهدی قائدی را بازی می کند به این امید که در اولین دربی شاهکار خلق کند.
 آنتونی استوکس
از دیگ یادگار تا قلعه سرخ آزادی
مهاجم پرسرو صدای ایرلندی امروز می تواند برای اولین بار با پیراهن شماره 10 پرسپولیس به میدان برود آن هم مقابل تیمی مثل استقلال در دربی بزرگ فوتبال ایران و آسیا. استوکس پیش از این به عنوان گلزن اول تراکتور خودی نشان داده است اما مصاف امروز برای او معنا و مفهومی متفاوت در چالش دوباره اش در فوتبال ایران دارد چون می تواند یک شبه ره صدساله محبوبیت در تیم پرطرفدار پایتخت را طی کند.
 شاهین طاهرخانی
دژ بتنی اما کم تجربه
بحران مصدومیت و محرومیت مدافعان کلیدی باعث شد با حضور فرهاد مجیدی راه برای ورود این مدافع جوان به ترکیب استقلال هموار شود. ریسک استفاده از این بازیکن بی تجربه به قدری خوب جواب داد که بعد از دو نمایش فوق العاده در لیگ قهرمانان آسیا، مجیدی از طاهرخانی در لیگ هم بهره می برد و امروز هم این شانس را در اختیار دژ بتنی جوان و کم تجربه قرار می دهد تا به عنوان یکی از اضلاع مثلث تدافعی استقلال به مصاف مهاجمان پرسپولیس برود.
 کریستین اوساگوآنا
تنها مرد آفریقایی
مصدومیت شیخ دیاباته باعث شد تا امروز کریستین اوساگوآنا تنها مرد آفریقایی حاضر در ترکیب دو تیم باشد. این بازیکن هم به عنوان دیگر تازه وارد زمستانی پرسپولیسی ها به عنوان بازیکن ذوب آهن در فصول گذشته از زیر و بم حساسیت های حاکم بر مصاف دو تیم محبوب پایتخت مطلع شده بود و حالا خود در زمره دربی اولی ها امروز این شانس را دارد تا نامش را در تاریخ دوئل های دو تیم جاودانه کند البته به شرطی که نمایشی بهتر و آماده تر از بازی های قبلی ارائه دهد.


کد مطلب: 199049

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/199049/دربی-اولی-دیگ-جوشان-آزادی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir