به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۹:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ ساعت ۱۲:۴۶
کد مطلب : ۱۹۹۴۸۲

امپراطور دوم پرسپولیس؛ فرمانروای با حوصله!

گروه ورزشی: 10 سال بعد از جدایی افشین قطبی، پرسپولیسی ها به یحیی گل محمدی لقب «امپراطور» را داده‌اند.
امپراطور دوم پرسپولیس؛ فرمانروای با حوصله!
تیم فوتبال پرسپولیس در حالی صدرنشین لیگ برتر باقی مانده که خوش‌بین‌ترین هوادار پرسپولیس نیز اختلاف 5 امتیازی با تمام مدعیان در دوران پسابرانکو را پیش‌بینی نمی‌کرد. شاگردان یحیی گل محمدی، در سومین بازی نیز بی‌شکست ماندند و حالا تنها دو بازی تا خروج از تونل وحشت لیگ (بازی با تیم های مدعی) فاصله دارند.یحیی گل محمدی سرمربی این تیم که سال ها در خط دفاعی سرخپوشان نقش آفرینی می‌کرد، حالا برای دومین بار روی نیمکت پرسپولیس حضور دارد. او پس از 7 سال سکان هدایت پرسپولیس را برعهده گرفته و محبوبیت زیادی نیز دارد؛ به طوری که هواداران این تیم لقب «امپراطور» را که برای افشین قطبی استفاده می‌کردند، حالا به یحیی گل محمدی داده‌اند و او را امپراطور دوم تیم خود می‌دانند.فرمانروایی گل محمدی در پرسپولیس اگرچه نتیجه ای مشابه با کالدرون و برانکو داشته اما در شکل بازی تفاوت های قابل توجهی وجود دارد. تیم یحیی برخلاف فصل اول برانکو، به خوبی توان حفظ نتیجه و مدیریت بازی را دارد. شاید این موضوع تا حد قابل توجهی به تجربه بازیکنان و هماهنگی آن ها مربوط باشد اما به هیچ عنوان نمی‌شود از تزریق صبر و حوصله از سوی سرمربی و همچنین تعویض های به هنگام او نیز به سادگی گذر کرد.
 
نکته مهم درباره یحیی گل محمدی، نقطه مشترکی است که با برانکو ایوانکوویچ دارد. برانکو که در سال 2006 از ایران رفت، پس از بازگشت در سال 2015 مردی باتجربه و با رفع ایرادات قبلی بود. اتفاقی که به نظر می‌رسد برای یحیی گل محمدی نیز رخ داده و ممکن است منجر به موفقیت او در پرسپولیس شود.حالا فرمانروای با حوصله پرسپولیس، در حالی پای به لیگ قهرمانان آسیا خواهد گذاشت که با فرار از شکست در دربی، جایگاه خود را تثبیت کرده و شرایط خوبی نیز در لیگ برتر دارد. او اگرچه به ترکیب مورد نظر خود رسیده اما دل‌گرم به نیمکتی است که در 4 بازی آخر سال احتمالا به کارش خواهند آمد و در روزهای خستگی عناصر اصلی، بار تیم را به دوش خواهند کشید.
 
از طرف دیگر، پرسپولیسی ها فراموش نمی‌کنند که تیم یحیی حساس ترین بازی فصل 91-92 را چگونه به سپاهان واگذار کرد. آن ها دو بار پیش افتادند اما از حفظ نتیجه ناکام ماندند اما این بار در مقابل تراکتور و صنعت پیروزی را حفظ کردند و در برابر استقلال نیز دو بار باخت را به تساوی تغییر دادند.این که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، قابل پیش‌گویی نیست اما می‌توان پیش بینی کرد که در صورتی که یحیی تا پایان به همین شکل عمل کند، کسی نگران جدایی برانکو ایوانکوویچ و گابریل کالدرون نخواهد بود.
مرجع : ورزش سه
برچسب ها: یحیی گل محمدی