به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۰:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۵ ساعت ۱۴:۳۷
کد مطلب : ۲۰۰۶۰۹

فتوای علم‌الهدی: نگذارید عده‌ای وارد مجلس شوند

گروه سیاسی: امام جمعه مشهد گفت: علاوه‌ بر شرکت در انتخابات رسالت دوم ما این است که نگذاریم عده‌ای وارد مجلس شوند.
به گزارش خبرگزاری مهر، امام جمعه مشهد گفت: علاوه‌ بر شرکت در انتخابات رسالت دوم ما این است که نگذاریم عده‌ای وارد مجلس شوند.
 آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم رضوی برگزار شد، ضمن تشکر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: امام خمینی (ره) در سال‌های اولیه پیروزی انقلاب به مناسبت ۲۲ بهمن در جمعی که به حضور ایشان آمده بودند نکته‌ای تحت این عنوان فرمودند که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و این پیروزی خیلی سخت و سنگین به دست آمد اما سخت‌تر و سنگین‌تر، پیروز نگه‌داشتن این انقلاب است. پیروزی به زحمت به دست آمد اما نگه‌داری آن سخت‌تر است. وی افزود: در این ۴۱ سال که از انقلاب گذشت و شامل پایداری مردم، حوادث و فراز و نشیب‌های مختلف است، شما مردم خیلی زحمت کشیدید. ۴۰ سال دوم انقلاب سخت‌تر است؛ زیرا در ۴۰ سال اول دشمن می‌خواست کشور را بگیرد ولی در ۴۰ سال دوم مسئله دشمن به بقا و بود و نبود این انقلاب وابسته است. امام جمعه مشهد ادامه داد: هر جریانی که پیش می‌آید در این دوران حساس‌تر خواهد شد. ما این همه مجلس را پشت سر گذاشتیم ولی هیچ‌کدام به اندازه مجلس یازدهم خطرناک‌تر و مهم‌تر نیست. دشمن وقتی با ناوگان جنگی نمی‌تواند ما را از بین ببرد، تنها جایی که می‌تواند از درون نفوذ کند، مجلس شورای اسلامی است.
پاسداری شورای نگهبان دروازه دموکراسی کشور را حفظ می‌کند
آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: خوشبختانه پاسداری شورای نگهبان دروازه دموکراسی کشور را حفظ می‌کند و نمی‌گذارد عوامل نفوذ دشمن به مجلس وارد شوند اما چیزی که خطرناک است یارکشی دشمن از افرادی است که وارد مجلس می‌شوند؛ این نیز دست شما مردم است.
وی، خطر مجلس را از دو جهت بررسی کرد و گفت: وضعیت معیشتی و اقتصادی ما باید از داخل و درون حل شود و باید نمایندگانی با دید جهادی وارد عمل شوند. به مجلسی احتیاج داریم که خیلی قوی و شجاع باشد و مقابل استکبار جهانی بایستد و مبارزه کند. نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی عنوان کرد: مقام معظم رهبری برای کسانی که شما انتخاب می‌کنید تا به مجلس راه پیدا کنند پنج شاخصه معرفی کردند؛ مؤمن و انقلابی باشد؛ به عنوان یک ایستاده پای این انقلاب بایستد و اندیشه انقلابی داشته باشد و آن هم یک نشان دارد آن هم این است که قدم در راه رهبر بگذارد. سومین ویژگی اینکه شجاع باشد؛ آدم ترسویی که از قدرت‌های استکباری می‌ترسد را به مجلس نفرستید. ویژگی چهارم اینکه جهادی باشد و ویژگی پنجم کارآمدی است؛ یعنی بتواند مشکلات را حل کند. وی گفت: کنار تمام این خصوصیات، شهید حاج قاسم سلیمانی را در نظر بگیرید. ایشان نمونه‌ای درخشان از فردی است که مؤمن، شجاع، کارآمد، جهادی و انقلابی است. به مجلس نسخه بدل حاج قاسم را بفرستید.
علاوه‌بر شرکت در انتخابات، رسالت ما این است که نگذاریم عده‌ای وارد مجلس شوند
امام جمعه مشهد عنوان کرد: علاوه‌بر شرکت در انتخابات رسالت دوم ما این است که نگذاریم عده‌ای وارد مجلس شوند؛ این‌ها چند خصوصیت دارند. افرادی که انقلابی نیستند و با رهبری زاویه دارند و ولایت را به تمام معنا قبول ندارند. دوم کسانی که غرب‌گرا هستند تا جایی که وقتی یک زنی که از غرب می‌آید، می‌خواهند با او عکس بگیرند؛ چنین افرادی را دیگر به مجلس نفرستید. وی بیان کرد: یک عده معتقد هستند که با دین نمی‌توان مسیر را اداره کرد؛ این افراد، از ولایت فقیه، تبعیت گزینشی دارند و در جایی که منافعشان در خطر باشد حرف رهبری را نقد می‌کنند. فردی که از آمریکا و ناوگان آمریکا می‌ترسد، فکر می‌کند باید با آمریکا مذاکره کنیم.