به روز شده در ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۰۱:۰۶
 
۲
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۱/۲۹ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب : ۲۰۱۱۴۵

ماجرای آدمکشی پژوسواران نقابدار

گروه حوادث: سرنشینان نقابدار دو دستگاه پژو 405 که به اتهام قتل مسلحانه مالک یک فروشگاه صوتی و تصویری تحت تعقیب پلیس آگاهی بودند، در چند عملیات جداگانه دستگیر شدند و راز این جنایت هولناک را فاش کردند.
ماجرای آدمکشی پژوسواران نقابدار
این جنایت هولناک در دقایق اولیه بامداد بیست و پنجم دی در حالی رخ داد که متصدی یک فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی در حال نصب دوربین مدار بسته درون مغازه‌اش بود در همین هنگام ناگهان دو خودروی پژو 405 نقره‌ای و سفید رنگ که هرکدام سه سرنشین نقابدار داشتند در نزدیکی فروشگاه توقف کردند که ناگهان صدای شلیک سه گلوله پی در پی سکوت خیابان شهید نظامدوست در بولوار طبرسی شمالی را شکست. بنابراین گزارش، یکی از این گلوله‌ها که از سلاح وینچستر شلیک می‌شد به سر متصدی فروشگاه اصابت کرد و او قبل از رسیدن نیروهای اورژانس به دلیل عوارض ناشی از اصابت گلوله در دم جان سپرد و مهاجمان نقابدار نیز از محل گریختند.با گزارش این حادثه به نیروهای انتظامی، بلافاصله ماموران گشت کلانتری طبرسی شمالی در خیابان شهید نظامدوست 30 حضور یافتند و با حفظ صحنه جنایت، مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند.
این گزارش حاکی است، با حضور قاضی علی اکبر احمدی‌نژاد و کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در محل حادثه، تحقیقات میدانی در این باره آغاز شد و جسد جوان 30 ساله که «سید جواد- ع» نام داشت برای تعیین علت دقیق مرگ به پزشکی قانونی انتقال یافت.
 
بررسی‌های تخصصی کارآگاهان با صدور دستورات محرمانه‌ای از سوی قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در حالی ادامه یافت که سرنخ‌های مهمی از این جنایت وحشتناک به دست آمده بود.بررسی سرنخ‌های موجود حکایت از آن داشت که مهاجمان مسلح روز قبل از جنایت در یک تعمیرگاه خودرو، اقدام به تعویض روغن موتور خودرو کرده‌اند از سوی دیگر نیز تحقیقات میدانی کارآگاهان به بررسی غیرمحسوس دوربین‌های مدار بسته در نزدیکی محل وقوع جنایت کشید و مشخص شد که سرنشینان خودروهای پژو 405 با راننده یک دستگاه خودروی جک هم دقایقی قبل از این حادثه وحشتناک درگیر شده‌اند اما شماره پلاک خودروهای پژو گل مالی شده بود! بنابراین کارآگاهان به سراغ راننده جک رفتند و از وی درباره علت درگیری با سرنشینان پژو سوال کردند. این راننده جوان گفت: یکی از سرنشینان پژو در همان محل سکونت دارد و یک بار دیگر نیز برای من ایجاد مزاحمت کرده بود! من قصد دارم با دختری در همان محل ازدواج کنم! ولی گویا آن جوان نمی‌تواند این موضوع را تحمل کند به همین دلیل با من درگیر می‌شود. آن شب نیز من نامزدم را در نزدیکی منزلشان پیاده کردم که ناگهان او و دوستانش سبز شدند و با یک بهانه واهی قصد درگیری داشتند که بالاخره با وساطت دیگران این مشاجره‌های لفظی پایان یافت و آن‌ها از  محل دور شدند.
 
با مشخص شدن هویت یکی از سرنشینان پژو که حامد نام دارد، تحقیقات کارآگاهان با نظارت مستقیم سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی) وارد مرحله جدیدی شد اما وقتی کارآگاهان با دستور قاضی احمدی‌نژاد عملیات دستگیری وی را آغاز کردند، مشخص شد که او و همدستانش به تهران گریخته‌اند به همین دلیل مشخصات ظاهری و هویتی متهم به کلیه عوامل انتظامی و گشت‌های غیرمحسوس اعلام شد و از سوی دیگر ردیابی‌های اطلاعاتی کارآگاهان برای شناسایی دیگر عوامل این جنایت مسلحانه تغییر کرد. کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در ادامه پیگیری این پرونده جنایی و با استفاده از شگردهای تخصصی، در نهایت متهمان را به مشهد کشاندند و هر کدام از آن‌ها را در عملیات‌های جداگانه به دام انداختند و سلاح وینچستر مورد استفاده در این جنایت وحشتناک را نیز کشف کردند.
به دنبال دستگیری هفتمین متهم این پرونده، روز گذشته قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی وانقلاب مشهد، با حضور در پلیس آگاهی خراسان رضوی به تحقیق از متهمان پرونده پرداخت.
 
یکی از عاملان قتل مسلحانه که دیگر همه راه‌های گریز از مجازات را بسته می‌دید، مقابل قاضی احمدی‌نژاد دست از داستان سرایی برداشت و در حضور سروان جمالی (افسر پرونده) لب به اعتراف گشود و راز این قتل را افشا کرد. او به قاضی ویژه قتل عمد مشهد گفت: آن روز با دوستانمان سوار بر چهار خودرو (دو پراید و دو پژو 405) به نیشابور رفتیم تا با افرادی که اختلاف داشتیم صحبت کنیم اما طرف‌های مقابل نیامدند و ما به ناچار به مشهد بازگشتیم.  شب بود که وارد مشهد شدیم و به طرف بولوار طبرسی شمالی رفتیم. ساعاتی را دور زدیم و مشروب نوشیدیم. در مسیر نیز «حامد» (یکی از متهمان) با راننده خودروی جک که در حال پیاده کردن یک دختر از خودرو بود، درگیر شد ولی در نهایت آن‌ها را جدا کردیم. در مسیر یکی از دوستانمان به قصد خرید «بنگ» (مواد مخدر) از خودرو پیاده شد و ما شش نفر باقی ماندیم. داخل دو خودروی پژو سه نفر نشسته بودیم. سرنشینان دو خودروی پراید نیز وقتی از نیشابور به مشهد آمدیم از ما جدا شدند. ساعت حدود 23:40 بود که «سجاد» از درون خودرو به سمت مغازه‌دار شلیک کرد. روز بعد از طریق شبکه‌های اجتماعی در جریان مرگ مغازه‌دار قرار گرفتیم و به تهران گریختیم.
 
 «سجاد-چ» (متهم به قتل مسلحانه) نیز گفت: از حدود دو سال قبل با سبزواری‌ها (مقتول اهل سبزوار بود) در همان محل سکونتمان اختلاف داشتیم این کینه قدیمی به درگیری بین ما و دیگر نزدیکان‌مان کشیده بود تا این که آن شب وقتی از نیشابور بازگشتیم تصمیم گرفتیم زهرچشمی هم از آن‌ها بگیریم و قدرت نمایی کنیم اما قصد قتل نداشتیم. فقط می‌خواستیم آن‌ها را بترسانیم. آن شب باران آمده بود و ما پلاک خودروها را گل آلود کردیم و من که در صندلی عقب نشسته بودم به سوی «جواد» شلیک کردم و بعد هم از محل گریختیم.بنابراین گزارش، تحقیقات بیشتر درباره زوایای پنهان این جنایت با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی احمدی‌نژاد همچنان ادامه دارد و متهمان نیز با قرار بازداشت موقت در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی قرار گرفتند.قاضی ویژه قتل عمد مشهد در پایان اولین جلسه بازپرسی از متهمان ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه روزی کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در به سرانجام رساندن پرونده‌های جنایی به خراسان گفت: هنوز زوایای تاریکی در این پرونده وجود دارد که باید مورد بررسی‌های دقیق قرار گیرد اما آن چه تاکنون درباره علت و انگیزه این جنایت مسلحانه به چشم می‌خورد، خودنمایی و غرورهای کاذب دوران جوانی است که فرجامی تلخ در پی دارد، بنابراین مسئولان فرهنگی و مدیران مبارزه با آسیب‌های اجتماعی همواره باید از طریق رسانه‌های گروهی به ویژه صدا و سیما درباره عواقب خطرناک این گونه پدیده‌های هولناک به جوانان و خانواده‌ها هشدار بدهند و فعالیت‌های فرهنگی را در حاشیه شهرها تقویت کنند تا جوانان و خانواده‌ها با فرجام گردن‌کشی‌های کاذب و خودنمایی با انواع سلاح‌های سرد و گرم آشنا شوند و دست از این گونه رفتارهای خطرناک بردارند.
برچسب ها: قتل حوادث