به روز شده در ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۶:۲۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۴ ساعت ۱۴:۱۹
کد مطلب : ۲۰۱۲۳

۴۰ درصد از سوری‌ها محتاج کمک هستند

گروه بين الملل: بلندپایه‌ترین مقام سازمان ملل در امور بشردوستانه، اعلام کرد ۹ میلیون و سیصدهزار نفر از مردم سوریه (حدود ۴۰ درصد از جمعیت این کشور) به کمک‌های خارجی احتیاج دارند.
۴۰ درصد از سوری‌ها محتاج کمک هستند

 از سپتامبر (حدود دوماه پیش) به این سو، دو و نیم میلیون نفر به این آمار افزوده شده‌اند. والری آموس رئیس بخش امور بشردوستانه سازمان ملل متحد در جلسه‌ای با شورای امنیت سازمان ملل گفت که بحران سوریه "به سرعت و به طور اجتناب ناپذیری رو به وخامت می‌رود."

آموس گفت که شورای امنیت باید "تمام قوای سیاسی خود را به کار ببندد تا هم حکومت و هم مخالفان" راه را برای کمک‌رسانان هموار کنند. سخنگوی  آموس گفت که او می‌خواهد همچنان به فشار بر اعضای شورای امنیت ادامه دهد تا از نفوذ خود بر طرفین استفاده کنند تا غیرنظامیان و تاسیسات غیرنظامی صدمه نبیند. او همچنین 
می‌خواهد تا راه برای کمک های پزشکی و امدادرسانان باز و ایمن باشد.
بیش از نیمی از کسانی که به کمک احتیاج دارند، سوری‌هایی هستند که به خاطر درگیری‌ها مجبور به مهاجرات درون مرزهای کشورشان شده‌اند.  تعداد کسانی که در داخل سوریه مجبور به ترک خانه‌هایشان شده اند، از چهار میلیون و دویست هزار نفر در ماه ژوئن به شش و نیم میلیون نفر رسیده است. ماه گذشته بود که سازمان ملل خواهان بهبود اوضاع بشردوستانه در سوریه شد. سازمان ملل همچنین 
می‌گوید که حدود دو و نیم میلیون نفر از سوری‌ها در مناطق دور افتاده یا تحت محاصره زندگی می‌کنند و دسترسی به غذا، نیروی برق و حتی امکانات پزشکی و بهداشتی ندارند. سازمان‌های کمک‌رسان از دولت این کشور شکایت می‌کنند که به کارکنانشان ویزا نمی‌دهد و سعی می‌کند تا تعداد گروه‌های کمک رسان درون کشور را محدود کند.
از سوی دیگر، کشورهای همسایه سوریه مثل اردن هشدار داده‌اند که توان رسیدن به این تعداد از پناهجویان سوری را ندارند.

سازمان ملل تعداد پناهجویان سوری که بعد از شروع اعتراض ها در سال ۲۰۱۱ کشور را ترک کردند را حدود دو میلیون و هشتصد هزار نفر تخمین می‌زند. بیشتر این افراد در کشورهای اردن، لبنان، ترکیه، عراق و مصر پناه گرفته‌اند. آمار سازمان ملل همچنین نشان می‌دهد که تا به حال درگیری‌ها به کشته شدن بیش از یکصد هزار نفر در سوریه منجر شده است.


kave
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۴ ۱۴:۳۳
انشالله پایان عربستان سردسته وهابیها و ناامنی های منطقه نزدیک است

و چه حالی بده اون روز به ایرانیها که به دست و پامون بیفتن واسه کمک این سعودیها (163442)
(امین)
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۴ ۱۴:۴۴
مسبب همه بدبختی های مردم سوریه،جامعه جهانی و بخصوص چند کشور از جمله آمریکا و روسیه و ...هستند.
بخصوص نقش آمریکا و روسیه که هر کدامشان به دلیل منافعی بر این همه فجایع و حوادث هولناک در سوریه سکوت کرده اند،از همه بیشتر است زیرا که از نظر این دو کشور جان مردم مظلوم و بی دفاع سوریه از چند پایگاه نظامی روسها و امنیت اسرائیل برای آمریکا ارزشش کمتر است. (163463)
۱۳۹۲/۰۸/۱۵ ۰۰:۵۷
یعنی اگر آمریکا حمله میکرد کار خوبی میکرد؟؟؟
یا تو از الفبای سیاست چیزی نمیدونی یا از الفبای غیرت (163945)
۱۳۹۲/۰۸/۱۴ ۱۴:۵۲
100% ایرانی ها هم محتاج کمک هستند (163477)
۱۳۹۲/۰۸/۱۴ ۱۷:۲۵
تا ایران هست نباید نگرانی داشته باشند !!! (163611)
۱۳۹۲/۰۸/۱۴ ۱۹:۱۵
کشور زیبا حیف نابود شد (163683)