کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

چه خبر از لغو پروازهای بین‌المللی؟

8 اسفند 1398 ساعت 12:28

گروه اقتصادی: شمار زیادی از ایرلاین‌های سراسر جهان به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا، برخی از پروازهای بین المللی خود را تا اطلاع ثانوی لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده‌اند.


به گزارش ایسنا، با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا که در ابتدا از چین آغاز شد و هم اکنون شمار زیادی از کشورهای جهان را درگیر کرده است، بسیاری از ایرلاین‌های جهان از همان ابتدا پروازهای داخلی و خارجی خود را به حالت تعلیق درآوردند و سازمان‌های هواپیمایی در کشورهای مختلف نیز با اعمال محدودیت تردد، سعی در کنترل وضعیت و حفظ سلامت مسافران و شهروندان داشتند.این گزارش که در وب سایت بیزینس اینسایدر آمده است، برخی از ایرلاین‌های بزرگ و معروف جهان را که تاکنون اقدام به وضع و اعمال محدودیت در پروازهای بین المللی خود کرده اند، در قالب فهرستی آورده است تا کاربران در فضای مجازی و اینترنت از آخرین وضعیت پروازهای لغو شده در جهان آگاه شوند.
تای ایرویز
ایرلاین بین‌المللی تای ایرویز به عنوان شرکت هواپیمایی حامل پرچم تایلند، تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس خطرناک و کشنده کرونا اعلام کرده که بسیاری از پروازهای بین المللی خود علی الخصوص منطقه شرق آسیا همچون کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، بنگلادش، ژاپن، فیلیپین و امارات متحده عربی را لغو کرده و به حالت تعلیق درآورده است.
کویت ایرلاینز
این ایرلاین بین المللی حامل پرچم کویت نیز به تازگی از لغو پروازهای خود به مبدا و مقصد کشورهای چین، ایتالیا، تایلند، ایران و عراق خبر داده است.
سنگاپور ایرلاین
این شرکت هواپیمایی که بدون شک یکی از بزرگترین و فعال‌ترین ایرلاین‌های بین‌المللی در شرق آسیا به شمار می رود، نیز تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا اعلام کرده که تعداد بی شماری از پروازهای خود به بسیاری از کشورهای جهان همچون ایالات متحده آمریکا، آلمان، ایتالیا، کره جنوبی، تایوان، دانمارک، اسپانیا، ترکیه، انگلستان، فیلیپین، اندونزی، کمبوجیه، تایلند، ویتنام، نیوزلند، استرالیا، ژاپن، هند، بنگلادش، آفریقای جنوبی، سریلانکا، فرانسه و امارات متحده عربی را تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورده و لغو کرده است.
کاتای پاسیفیک
این ایرلاین هنگ کنگی نیز که از همان روزهای آغازین شیوع ویروس کرونا به شدت تحت تاثیرات منفی آن قرار گرفت و به طور موقت بسیاری از پروازهای خود به نواحی شرق آسیا و همچنین خاورمیانه را به حالت تعلیق درآورد. این ایرلاین پیش‌تر به بسیاری از کارمندان و کارکنان خود اعلام کرده بود که می توانند به سه هفته مرخصی بدون حقوق بروند تا به این بیماری مبتلا نشوند.
فلای دوبی
این ایرلاین اماراتی نیز به دنبال انتشار اخبار مربوط به شیوع گسترده این ویروس در ایران و سایر کشورهای خاورمیانه، از لغو پروازهای خود به ایران خبر داده بود. همچنین پروازهای دوبی به بحرین نیز به طور موقت تحت تاثیر دستور لغو تردد از سوی دولت بحرین، لغو شد.
ایرلاین امارات
این شرکت هواپیمایی اماراتی که بدون شک یکی از بزرگترین و فعال‌ترین ایرلاین‌های جهان محسوب می‌شود، مجبور شد تا دو خط از پروازهای خود یعنی دوبی - تهران و دوبی - بحرین را لغو اعلام کند.
گفته می شود لغو پروازهای دوبی – بحرین تا ۲۷ فوریه ادامه دارد ولی لغو پروازهای دوبی – تهران همچنان تا اطلاع ثانوی ادامه خواهد داشت.
ترکیش ایرلاین
این ایرلاین نیز به دنبال شیوع گسترده ویروس کرونا، اعلام کرده که به جز چین، تا تاریخ ۱۰ مارس سال جاری میلادی پروازهای خود به شهرهای ایران بجز تهران را لغو کرده است.
عمان ایر
این ایرلاین حامل پرچم عمان نیز بعد از لغو پرواز به چین، به دنبال دستور جدید سازمان هواپیمایی این کشور از لغو پروازهای خود به تهران خبر داده بود.


کد مطلب: 202486

آدرس مطلب :
https://www.baharnews.ir/news/202486/خبر-لغو-پروازهای-بین-المللی

بهار نیوز
  https://www.baharnews.ir