به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۲:۱۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ ساعت ۰۹:۲۹
کد مطلب : ۲۰۵۴۲۰

مصرف گاز در کشور ۴۰ درصد کاهش یافت

گروه اقتصادی: سخنگوی شرکت ملی گاز گفت: مصرف گاز در کشور در بخش خانگی و تجاری، نسبت به گذشته حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش یافته است.
مصرف گاز در کشور ۴۰ درصد کاهش یافت
محمد عسگری سخنگوی شرکت ملی گاز کشورگفت: در حال حاضر مصرف گاز در کشور در بخش خانگی و تجاری حدود ۳۷۰ میلیون مترمکعب در روز است و این عدد نسبت به گذشته حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داشته است.
سخنگوی شرکت ملی گاز کشور اظهار کرد: در زمان اوج مصرف گاز عدد ۶۲۵ مترمکعب را هم تجربه کرده‌ایم و در حال حاضر میزان مصرف گاز حدود ۲۰۰ میلیون مترمکعب کاهش یافته است.او بیان کرد: اکنون میزان مصرف گاز روال عادی دارد و نگرانی‌هایی که برای تأمین گاز داشته‌ایم به طور کامل برطرف شده است.
مشکلی برای تأمین سوخت نیروگاه‌ها وجود ندارد
سخنگوی شرکت ملی گاز درباره رفع مشکل تأمین گاز نیروگاه‌ها، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته مشکلی برای تأمین سوخت نیروگاه‌ها وجود نخواهد داشت چرا که وزارت نفت به تعهدات خود پایبند بوده و به آن عمل کرده است.عسگری در ادامه در خصوص تدابیر در نظر گرفته شده برای استفاده از سوخت دوم در نیروگاه‌ها، تصریح کرد: سوخت مایع به اندازه کافی در نیروگاه‌ها ذخیره شده و  ۷۰ درصد مخازن از سوخت مازوت پر است.او گفت: اواخر دی  امسال مصرف گاز خانگی در کشور رکورد زد و به حدود ۶۰۰ میلیون مترمکعب افزایش یافت، این در حالی است که در سال گذشته در همین زمان میزان مصرف گاز ۵۲۰ میلیون مترمکعب در روز بوده است.
برچسب ها: گاز ویروس کرونا