به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۲۰:۵۷
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ ساعت ۰۹:۴۱
کد مطلب : ۲۰۵۶۱۷

ادامه آموزش مجازی تا بعد از تعطیلات

گروه جامعه: مشاور رئیس دانشگاه و مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی گفت: به محض اینکه تعطیلات نورزی تمام شد آموزش مجازی تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا اطلاعیه بدهد ادامه خواهد داشت.
ادامه آموزش مجازی تا بعد از تعطیلات
به گزارش ایلنا، سیدحجت رسولی (مشاور رئیس دانشگاه و  مدیر حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه شهید بهشتی) درباره اقدامات این دانشگاه در راستای برگزاری کلاس‌های مجازی و از راه دور گفت: ما پیش‌تر در دانشگاه شهید بهشتی آموزش مجازی داشته‌ایم بنابراین بخشی از آموزش الکترونیک مان از قبل فعال بوده و چندین سال سابقه دارد.وی ادامه داد: زمانی که این شرایط پیش آمد و آموزش مجازی نسبت به گذشته جدی‌تر شد کار را قوت دادیم تا بتوانیم دانشجویان را پوشش دهیم. با توجه به اینکه ما حدود کمتر از 20 هزار دانشجو داریم و قرار بود که برای آنها کلاس مجازی برگزار کنیم آن زیر ساخت قبلی جوابگو نبود از این رو تلاش کردیم زیر ساخت آموزش الکترونیک دانشگاه و همچنین پهنای باند را افرایش دهیم.مدیر حوزه ریاست دانشگاه شهید بهشتی گفت: تمام این اقدامات که سریعا برای آن تصمیم گیری و در نهایت اجرایی شد طی یک هفته صورت گرفت. ما در اوایل اسفند و به محض اینکه احساس کردیم دانشگاه باید به سمت آموزش الکترونیک برود، بلافاصله زیرساخت‌های آموزش الکترونیک را تقویت کردیم و از آن طرف پهنای باند نیز تقویت شد و تمام کلاس‌های دانشگاه را در زیر ساخت آموزش الکترونیک قرار دادیم. در نتیجه همه کلاس‌های ما در همان ساعتی که برای آن برنامه ریزی آموزش حضوری داشتیم، توسط استاد مربوطه به کلاس درس الکترونیک تبدیل شدند. 

رسولی خاطرنشان کرد: ما تقریبا از سه هفته گذشته رسما آموزش مجازی را شروع کردیم و همه دانشجویان به سیستم آموزش مجازی وصل شدند، البته همه کلاس‌ها به شکل مجازی برگزار نشد زیرا برخی از کلاس‌ها عملی و کارگاه بوده‌اند و برگزاری آنها به شکل مجازی امکان پذیر نبود. یا اینکه در برخی از کلاس‌ها استاد بنا به دلایلی امکان برگزاری کلاس مجازی را نداشته است.وی افزود: البته اگر قرار بود تمام این 20 هزار دانشجو تحت پوشش آموزش مجازی قرار بگیرند سیستم الکترونیک ما پاسخگو نبود ولی درصد زیادی از کلاس‌های ما بر اساس ساختاری که از پیش در زمینه آموزش الکترونیک داشتیم کارشان را آغاز کردند و حداقل سه هفته کامل است که آموزش‌های مجازی ما برقرار است و آخرین روز آموزش مجازی دانشگاه شهید بهشتی نیز 27 اسفند بود.
مشاور رییس دانشگاه شهید بهشتی اظهار داشت: علاوه بر این ما در سامانه دانشگاه شهید بهشتی یک سیستم درس افزار داریم که بر اساس آن بسیاری از آموزش‌ها به صورت آفلاین انجام می‌شود. در کنار اینها بسیاری از همکاران و اساتید ما سعی کردند خودشان شیوه‌های آموزش مجازی را داشته باشند و ازطریق پیام‌رسان‌های مجاز، مطالب درسی را به دانشجویان ارائه دهند و تمام تلاش خود را کردند که ارتباط با دانشجو را حفظ کنند.

رسولی با بیان اینکه اکثریت کلاس‌ها در دانشگاه شهید بهشتی به شکل مجازی برگزار می‌شود، گفت: به طور کلی درصد زیادی از کلاس‌های ما در دانشگاه شهید بهشتی به شکل مجازی برگزار شد. این  تجربه برای ما بسیار عالی بوده و بخش الکترونیک دانشگاه در این زمینه به خوبی کار کرده‌اند.وی در پاسخ به این سوال که کلاس‌های عملی و کارگاه‌ها به چه صورتی برگزار خواهد شد؟ گفت: طبیعتا این کلاس‌ها به شکل مجازی امکان برگزاری ندارند اما باید در سال آینده برای آنها کلاس جبرانی بگذاریم. پیش بینی ما این است که ترم را طولانی‌تر کنیم و وقتی که ترم طولانی شد علاوه بر کلاس‌های عادی کلاس‌های جبرانی را هم خواهیم داشت.مدیر حوزه ریاست دانشگاه شهید بهشتی در پایان بیان کرد: به محض اینکه تعطیلات نورزی تمام شد آموزش مجازی تا زمانی که ستاد ملی مقابله با کرونا اطلاعیه بدهد، ادامه خواهد داشت. البته همه این‌ها بستگی دارد که چه شرایطی پیش روی ما باشد اما امکانات آموزش مجازی بعد از تعطیلات نیز برقرار خواهد بود.