به روز شده در ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۱:۰۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۲/۰۸/۱۸ ساعت ۰۹:۵۵
کد مطلب : ۲۰۵۸۰

تولید خودرو افزایش پيدا نمي​کند

گروه اقتصادي: مشاور انجمن خودروسازان ایران گفت: تا زمانی‌که مشکل نقدینگی خودروسازان حل نشود تولید خودرو نیز افزایش نخواهد یافت.
تولید خودرو افزایش پيدا نمي​کند
داوود میرخانی رشتی اظهار کرد: خودروسازان بدهی زیادی به قطعه‌سازان دارند که نمی‌توانند پرداخت کنند. وی با بیان این‌که قطعه‌سازان زمین‌گیر شده و نمی‌توانند قطعات را به موقع تامین کنند، خاطرنشان کرد: مذاکراتی با بانک مرکزی در جریان است تا بانک‌ها تسهیلات بیشتری در اختیار خودروسازان قرار دهند مشاور انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: تا زمانی‌که تسهیلات مورد نیاز تامین نشده و بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان پرداخت نشود، نوسان تولید ادامه داشته و نمی‌توان به صعودی بودن روند تولید خودرو امیدوار بود.

وی با بیان این‌که با قیمت‌های فعلی تا پایان سال ضرر و زیان دو خودروساز بزرگ کشور به بیشتر از 1600 میلیارد تومان خواهد رسید، تصریح کرد: طبق قانون دولت باید مابه‌التفاوت قیمت‌های واقعی و قیمت‌های تحمیلی را پرداخت کند اما دولت نیز پولی برای این کار ندارد. میرخانی رشتی خاطرنشان کرد: دولت برای راضی نگاه داشتن مردم اجازه افزایش قیمت خودرو را نمی‌دهد از آن سو نیز خودروسازان در نیمه نخست امسال با ضرر و زیان حدودا 700 میلیارد تومانی روبرو بوده‌اند.
مرجع : ايسنا

عجب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲/۰۸/۱۸ ۱۰:۲۵
فعلا که در عرض 3 روز، قیمت 206 تیپ 5 از 36 میلیون به 39 میلیون رسید !!! (165640)
۱۳۹۲/۰۸/۱۸ ۱۰:۳۷
مردم بیچاره عزیزان خودشونو از دادن با این خودرو های بی کیفیتو گران ضرر نیست وهیچ جای نگرانی هم نیست حالا خودرو سازان ضرر بدن چی میشه (165645)
۱۳۹۲/۰۸/۱۸ ۱۲:۳۸
توصیه میکنم ، هر کی رفته و از این دو کمپانی باجگیر ، خودرو پیش خرید کرده ، بره و انصراف بده ، چون با این خبرها که به گوش میرسه ، حالا حالا ها به پولش نمیرسه !!!! تازه اگه شانس بیاره ورشکست نشن ! (165758)