به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۲۳:۵۳
 
۵
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ ساعت ۱۲:۵۵
کد مطلب : ۲۰۶۱۸۱

افشاگری وزیر سابق: از اواخر آذر نگرانی خود از کرونا را ارائه دادم اما ثمری نداشت

افشاگری وزیر سابق: از اواخر آذر نگرانی خود از کرونا را ارائه دادم اما ثمری نداشت
گروه جامعه: دكتر قاضی‌زاده هاشمی، وزیر سابق بهداشت در اینستاگرام نوشت: از اواخر آذر نگرانی خود از کرونا و همچنین پیشنهادهایم را به سمع و نظر مسئولین ارشد ازجمله رییس جمهور رسانده ام؛ اما اکثر تلاشهایم کم ثمر بود!


آقای روحانی! چند نفر دیگر باید بمیرند تا کاری کنید؟
سایت عصر ایران هم نوشت: آقای حسن روحانی! مخاطب این نوشتار شخص شما هستید. ما هشتاد چند میلیون ایرانی، جان مان در خطر است، پس خوب دقت کنید:
تنها راه کنترل بیماری کرونا این است که زنجیره مرگ بشکند. یعنی آدم ها که می توانند ناقل ویروس باشند، چند روزی را در خانه بمانند. در برابر ویروس مرموزی که نه واکسن دارد و نه دارو، این تنها راهی است که تا کنون به عقل بشر رسیده. از شرق عالم تا غرب جهان نیز انجامش داده اند ، مال قبل جنگ جهانی اول هم نیست. ایران در زمره آلوده ترین کشورهای جهان از نظر ویروس کروناست. تا اینجای کار هر دقیقه یک نفر به این بیماری مبتلا می شود یا بر اثر آن می میرد. با پیشروی سریع بیماری، کار به ثانیه ها نیز می کشد.
متخصصان می گویند در خانه نشستن تنها راه مدیریت بحران است. شخص شما هم می گویید. میلیون ها ایرانی مدت هاست که رعایت می کنند و با همه سختی ها، در قرنطینه مانده اند.
اما آقای روحانی، یک جمعیت چند میلیونی به هیچ صراطی مستقیم نیستند؛ همین امروز ویدئویی از یک زوج مسافر پخش شد که در پاسخ به سوال خبرنگار که چرا در این وضعیت سفر می روید با گستاخی می گویند چون ما خودخواه هستیم!
آقای رئیس جمهور! ما با چنین پدیده هایی در حجم میلیونی مواجه هستیم، عده ای می فهمند و از سر خودخواهی و بی مسوولیتی جان خود و دیگران را به خطر می اندازند و گروهی نیز هنوز متوجه حجم خطر نیستند و نمی فهمند.
نتیجه این می شود که افراد مسوول و فهیمی که در قرنطینه اند، پاسوز تعدادی "بی مسوولیت" یا "نادان" می شوند.
آقای روحانی! این بی مسوولیت ها و نادان ها را نمی توان با خواهش و توصیه و هشدار و گفتار در خانه نگه داشت. زمان هم نداریم و جامعه دارد با سرعت نجومی به ویروس آلوده می شود.
برای نجات جان دهها میلیون انسان، باید همین الان اقدام کنید. قرنطینه شهری و منع تردد بین شهری را اعلام کنید. به جز مشاغل ضروری و نهادهای خدمت رسانی فوری، دستور تعطیلی همه ادارات و صنوف را صادر کنید.
ستاد کل نیروهای مسلح نیز که برای همکاری با شما اعلام آمادگی کرده و سپاه و ارتش و بسیج و ناجا الان هم پای کار هستند. اکثر نظرسنجی ها نیز حکایت از آن دارد که عموم مردم موافق قرنطینه اند. پس معطل چه هستید؟ چند نفر دیگر از مردم ایران باید بمیرند و روی جسدشان آهک بپاشند تا کاری بکنید؟
هیچ اتفاقی بدتر از گسترش کرونا نمی افتد اگر ادارات دولتی و عمومی و صنوف غیرضرور را تا دو یا سه هفته آینده تعطیل کنید. نمی شود که وزیر بهداشت شما به مردم بگوید در خانه بمانید و شما ادارات را تعطیل نکنید! مردم را که مسخره نکرده اید.
آقای رئیس جمهور! قرنطینه سختی و تبعات دارد و کسی هم منکرش نیست اما اگر بعد از موج بازگشت سفرهای نوروزی، شاهد انفجار اتمی ویروس کرونا شدیم و ساختارهای پزشکی و درمانی مان از هم پاشید و همه جای ایران پر شد از بیماران و متوفیان کرونایی چه؟
این سناریوی وحشتناک دور از ذهن هم نیست. امروز با یکی از پزشکانی که در بخش بیماران کرونایی کار می کند صحبت می کردم، به شدت نگران اوضاع بعد از ۱۳ فروردین بود و حق هم داشت چون کادرهای درمانی خسته اند، امکانات اندک و موج بیماران در راه.
ببینید دیگر کشورها از چین و ایتالیا گرفته تا اردن و برخی ایالت های آمریکا چه راهکارهایی دارند برای "قرنطینه و در عین حال استمرار خدمات ضروری"؛ شما هم همان کار را بومی و اجرا کنید و الا کرونا همه ما را درو خواهد کرد و ننگ این کشتار جمعی در تاریخ به پای بی تدبیری شما نوشته خواهد شد. کسی چه می داند شاید کار به تاریخ هم نکشد و به همین دلیل محاکمه هم بشوید.
آقای روحانی! مسوولیت جان همه ما با شخص شماست، هم در دنیا و هم در آخرت.
نام شما

آدرس ايميل شما
توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی، و نظرات شعارگونه «مرگ، درود و مشابه آنها»، و همچنين نظرات طولانی تر از 500 حرف، به هيچ وجه منتشر نخواهند شد.
نظر شما *


۱۳۹۹/۰۱/۰۳ ۱۵:۵۸
باسلام من با قرنطینه اجباری مخصوصا بستن تمامی دروازه های هر شهر بجز وسایل نقلیه استثنایی (سوخت، تغذیه، و......)کاملا موافقم.دکتر میرسلیم. (365806)
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ ۱۷:۰۸
عده ای هستند که موقع برف بیکار شدندوکارگر روز مزد هستند و هیچ بیمه ای ندارند و الان هم بخاطر کرونا مستاجرند تو این وضعیت محتاج نان شب هستند و بسته کرونا هم به آنها تعلق نگرفته با وجود این وضعیت نمی دانیم چه کار کنیم به دآدمون برسید واقعا بعضی ها در فقر مطلقند (365813)
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ ۱۷:۱۲
اتفاقی که افتاده نباید این وآن را مقصر دانست بلکه با کمک هم کرونا را شکست دهیم (365815)
۱۳۹۹/۰۱/۰۳ ۱۹:۲۰
خب راست میگه..عده ایی اصلن متوجه نیستن.خدا کنه زودتر از دوره شیوع بیماری بگزریم و شیب مبتلایان بیاد پایین (365816)
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۰۸:۰۹
یعنی در زمانی که هنوز کرونا منتشر نشده بود، آقای قاضی‌زاده هاشمی هشدار داده‌اند؟!
ایشان همانی نیست که به آن پیرمرد متألم گفتند: «خودت بمال»
ایشان همانی نیست که گفت ارزش واردات دارو برای زنده نگه داشتن 2 سال یک بیمار وجود ندارد؟!
برای ما الآن حرف از دلسوزی می‌زند در شرایطی که مسئولیت ندارد؟!!! (365817)
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۲۱:۱۵
جمله اول شما بی ارزش بود،اینکه(آقای هاشمی قبل از اینکه کرونا منتشر بشه)،"زیرا کرونا خیلی زودتر از اعلام رسمی مسؤلین منتشرشده بود"ولی با بقیه پیامت مؤافقم (365828)
نادمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۰۰:۳۹
واقعا؟ (365833)
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۱۱:۰۴
ژست یک مقصر که خود را بی تقصیر نشان میدهد! (365819)
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۱۳:۴۰
خداروشکر میکنم امیدوارم سال خوبی داشته باشید اگر کسی بیرون‌نرفته (365838)
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ ۲۱:۰۶
شایعه شده آقای روحانی بخاطر ترس از کودتا خیابانها را خلوت نمیکند،
میخوام بگم همه مردم اینروزا پای ثابت اینترنت هستند، درصورت وقوع سریع میتوانند از طریق اسکایپ مردم را درجریان و ب کمک بطلبند!
شبیه آنچه ک اردوغان در ترکیه انجام داد، (365826)
نادمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۰۰:۳۷
بنده باقرنطینه و لغو سفرکاملا موافقم
ظاهرا دولت فعلی قصد قتل عام مردم ایران رادارد.
الان میبایست شدید ترین جریمه ها رابرای خودروهای مسافری که فقط برای تفریح ودید وبازدید بیرون میروندباید اعمال شود.
جریمه عبوراز چراغ قرمز 200هزارتومان . جریمه قانون شکنان کرونایی باید 2میلیون تومان باشد. (365832)
شیخلو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۱۱:۵۵
مرغ حسن فریدون یک پا دارد. نه به نظر کارشناسان توجه می کند و نه پیگیر اتفاقات در ایران است از ترس کرونا سوراخ موشی خریده و بیرون نمی آید.حال سوال اینه فریدون .... چرا توجه به نطر کارشناسان توجه نمی کند؟..... و قتی کرونا در کشور همه گیری پیدا کرد و مدیریت از دست خارج شد بی‌تدبیری.... خودش را می اندازد به گردن تحریم و طبل برجان کرونا را می کوبد و می گوید آی مردم من به فکر شمام و می خواهم با مذاکره جان شما را نجات بدهم و زندگی شما را راحت کنم. (365835)
۱۳۹۹/۰۱/۰۵ ۱۲:۴۷
شما اگه مدیر بودی در دوران وزارت خودت این همه بودجه را حیف و میل نمیکردی. طرحهایی که هیچ عایدی واسه مردم و کشور نداشت جز افزایش فاصله طبقاتی.
شما مدیری هستی واشه جیب خودت و سرمایه ای را که طی این چند سال با توجه به سابقه متوسط مالی که داشتی انباشته کردی این رو نشون میده (365836)
ابراهیم سهیلی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۰:۲۳
باسلام یکی از کار های بسیار خوب جناب روحانی این است که حرف می زند ولی اجرا ول اله بازهم چیزی رد و بدل می شود احسن به شیخ والا مقام (365847)
باسلام من نیز ب عنوان یک شهر وند با
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ ۱۶:۵۴
باسلام من نیز به عنوان یک شهر وند باقرنطینه موافق هستم (365936)