به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۰:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب : ۲۰۸۹۷۴

عدنان الزرفی: نماینده هیچ کشور خارجی نیستم

گروه بین‌الملل: نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه عراق اعلام کرد که وی از سوی نمایندگان پارلمان این کشور نامزد شده است و نماینده هیچ کشور خارجی نیست.
عدنان الزرفی: نماینده هیچ کشور خارجی نیستم
عدنان الزرفی در واکنش به مخالفت فراکسیون‌های شیعه پارلمان با نامزدی وی برای تصدی پست نخست وزیری اعلام کرد که صرفاً نامزد انتخابی از سوی نمایندگان پارلمان است نه کشورهای خارجی. ریاست پارلمان جلسه‌ای را برای رأی گیری درباره اعضای کابینه جدید مشخص خواهد کرد و کابینه چیده شده است و آن را ۴۸ ساعت پیش از برگزاری جلسه فوق العاده معرفی می‌کند. الزرفی با بیان اینکه درباره تشکیل کابینه با همه مذاکره کرده است، گفت که به همه ثابت خواهد کرد که عراق را از شبح حملات و جنگ دور می‌کند.
نخست وزیر مامور به تشکیل کابینه عراق اظهار داشت: برگزاری انتخابات در صدر فعالیت‌های دولت آینده خواهد بود و این دولت از کمیساریای انتخابات در انجام وظائف خود حمایت خواهد کرد. وی گفت: دو فراکسیون صادقون و الحکمه در کمیته هفت‌جانبه توافق نامزدی او را امضا کردند. فراکسیون سائرون هم با تشکیل این دولت موافق بوده است. الزرفی در ادامه از ملت عراق خواست از تصمیمات دولت آینده حمایت کنند و دولت هم با آنها صادق خواهد بود. وی درباره ویروس کرونا نیز گفت: برای دستیابی به حمایت بین المللی از عراق در مقابله با این ویروس رایزنی شده است. نخست وزیر مکلف همچنین از تلاش‌های پشت پرده برای ممانعت از پیاده سازی هرگونه پروژه‌ای در عراق پرده برداشت و گفت: نیاز است که در تمامی سیاست‌های اقتصادی یک تجدیدنظر واقعی صورت بگیرد و فعالیت نهادهای بدون بازده محدود شود. الزرفی تاکید کرد که برای توسعه اقتصاد عراق تلاش خواهد کرد.
برچسب ها: عدنان الزرفی