به روز شده در ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۰:۳۶
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ ساعت ۰۰:۰۵
کد مطلب : ۲۰۹۰۳۷

مجید وارث: داربی ۶ تایی اصلا فیلم‌برداری نشد

مرحوم صفر ایرانپاك، مرحوم همایون بهزادی و حسین كلانی مهاجمان پرسپولیس در داربی پایتخت كه با پیروزی 6-0 قرمزپوشان انجامید
مرحوم صفر ایرانپاك، مرحوم همایون بهزادی و حسین كلانی مهاجمان پرسپولیس در داربی پایتخت كه با پیروزی 6-0 قرمزپوشان انجامید
گروه ورزشی: مجید وارث گزارشگر قدیمی رادیو و تلویزیون امروز ۱۸ فروردین ماه نکته جالبی در مورد فیلم دربی ۶ تایی‌ها به زبان آورد.
 
به گزارش ورزش سه، در پی بالا گرفتن مشاجره بین هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس بعد از انتشار ویدئویی در برنامه نوروز فوتبالی و سپس صحبت‌های برخی از پیشکسوتان باشگاه استقلال در واکنش به این ویدئو امروز مجید وارث گزارشگر سابق تلویزیون ایران و اولین تهیه‌کننده برنامه ورزش و مردم در گفت و گوی راز این موضوع را فاش کرد.  وارث در این رابطه  بحث را به داستان نقل و قول های برخی از چهره ها در مورد فیلم دربی ۶ تایی‌ها برد. او گفت: من بعدا دیدم  که مرحوم مرتضی احمدی گفتند که این بازی از سوی صدا و سیما فیلم‌برداری شده است اما این فیلم به تیمسار خسروانی تحویل داده شده و او این فیلم را مفقود کرده است. البته خدا آقای احمدی را رحمت کند اما این ادعا به هیچ عنوان صحت ندارد. بنده خودم در آن زمان گزارشگر رادیو بودم و برای تماشای این بازی به ورزشگاه رفته بودم. اتفاقا قبل از این مسابقه بازی دو تیم نورد اهواز و عقاب تهران بود که من آن بازی را برای شبکه رادیویی تخت جمشید گزارش کردم، گزارشگر بازی بعدی (پرسپولیس- تاج) هم توسط آقای روشن زاده انجام شد.  
وارث می گوید: حتی تا این حد یادم است که عقاب ۳-۱ بازی را برد و ایرج دانایی فرد دو گل برای این تیم زد. گلر تیم اهواز هم کریم بوستانی بود. وقتی از او درباره گزارش این بازی سئوال می کنیم که گفته می‌شود با آقای بهمنش بوده، وارث با تاکید می گوید:اصلا گزارشی انجام نشد. آقای روشن زاده قرار بود لحظات حساس بازی و گل های زده شده را در رادیو اعلام کند که از شانس او شش گل در این مسابقه زده شد و او بارها گزارش آقای بهمنش از مسابقات کشتی را قطع کرد .
وارث در ادامه می گوید: این مساله بارها گفته شده است که چرا از این بازی فیلمبرداری نشد، در آن زمان تهران خود را برای بازی های آسیایی آماده می کرد و گروه های مختلف و واحدهای مختلف سیار در حال فیلمبرداری از این رویداد بودند. در آن روز همزمانی دربی که البته ابعاد امروز را پیدا نکرده بوده بود با بازی های جهانی کشتی  باعث شد واحد سیار آن زمان به ورزشگاه کشتی برود و آن بازی ها را پخش کند.همانطور هم که گفتم گزارشگر مسابقات کشتی آقای بهمنش بود که برای رادیو و تلویزیون این کار را انجام می داد.
وارث در پایان این بحث گفت: این اتفاق باعث شد از بازی آن روز استقلال- پرسپولیس هیچ گزارشی، حتی یک دقیقه موجود نباشد. من این را به عنوان یک کارمند سابق صدا و سیما و کسی که مسوول  تهیه برنامه های تلویزیونی بوده عرض می کنم و به عنوان کسی که این موضوع را از زبان افراد مختلف شنیده ام شهادت می دهم هرگز چنین اتفاقی که می گویند رخ نداده اگرچه آقای مرتضی احمدی این حرف را در برنامه نود زدند که کار خوبی هم نبود.
 
برچسب ها: مجید وارث