به روز شده در ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۶:۰۴
 
۰
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب : ۲۰۹۰۸۳

شهریه دانشجویان بخاطر کرونا کاهش پیدا می‌کند

گروه جامعه: سخنگوی دانشگاه آزاد از ارسال نامه ای به رئیس دفتر رئیس جمهور خبر داد و گفت: در این نامه پیشنهاد داده ایم دولت مانند سایر نهادها و بنگاه های آسیب دیده به دانشگاه آزاد کمک کند.
شهریه دانشجویان بخاطر کرونا کاهش پیدا می‌کند
به گزارش مهر، احمد حیدری  اظهار کرد: به تازگی در نامه ای که به رئیس دفتر رئیس جمهور ارسال کرده ایم، از دولت خواسته ایم در راستای کمک به دانشجویان این دانشگاه در قالب وام های قرض الحسنه و یا سایر موارد در شرایط کنونی به دانشگاه آزاد کمک کند.سخنگوی دانشگاه آزاد افزود: با توجه به شرایط پیش آمده، برخی از خانواده ها در شرایط سخت مالی قرار دارند، درآمدها کاهش یافته و یا به طور مثال برخی دانشجویانی که مشغول به کار بودند، در حال حاضر درآمدی ندارند و در پرداخت شهریه با مشکل رو به رو هستند. به همین دلیل به دولت پیشنهاد داده ایم، دانشگاه آزاد را مثل سایر نهادها و بنگاه‌های اقتصادی، آموزشی، ‌پژوهشی و فرهنگی که آسیب دیده اند، در نظر بگیرند و همانطور که به دنبال جبران خسارت ها هستند چنین نگاهی را به دانشگاه آزاد نیز داشته باشند.
حیدری در ادامه خاطرنشان کرد: البته در حال حاضر دولت با مشکلات زیادی رو به رو است و تمامی مشکلات جاری آن ها را درک می کنیم و توقع چندانی برای برآورده شدن این پیشنهاد نداریم.وی در ادامه از افزایش میزان وام شهریه برای دانشجویان این دانشگاه خبر داد و گفت: دانشجویان پیش از این شرایط با گرفتن وام از یک صندوق قرض الحسنه شهریه خود را به صورت اقساطی می پرداختند و تا پایان ترم آن را تسویه می کردند. اما به دلیل شرایط خاص موجود بنا داریم میزان وام شهریه را افزایش دهیم. حیدری ضمن اشاره به اینکه تمام تلاش دانشگاه بر این است که این ترم را به پایان برسانیم، اظهار کرد: امکان عودت و یا کسر شهریه دانشجویان وجود ندارد چرا که دانشگاه آزاد یک نهاد دولتی نیست؛ از طرفی کارمندان در دانشگاه ها حضور دارند و باید حقوق آن ها پرداخت شود. از سوی دیگر کلاس های اساتید در حال حاضر به صورت مجازی در حال برگزاری است.
برچسب ها: شهریه دانشگاه